23. Novembra 2019.

Rojs za spas, Dortmund do boda protiv Paderborna poslije 0:3

Meč na “Signal Iduna parku” igran je pred 81.365 gledalaca i malo je nedostajalo da poslednjeplasirani gosti odnesu sva tri boda.

U prvom poluvremenu, Borusija je odigrala slabo i gostima su tri munjevite kontre bile dovolje da dođu do tri pogotka.

Prvo je Streli Mamba u petom minutu sa pet metara pogodio mrežu posle brze akcije po desnoj strani, da bi potom u 37. posle nove kontre isti igrač izašao sam pred Romana Burkija. Nije mu bilo teško da ga savlada za 0:2.

U 43. minutu na sličan način Gerit Holtman je prošao sa leve strane i matirao golmana Borusije.

Domaćin se trgao u nastavku. U 47. minutu preciznim udarcem Džejdona Sanča “milioneri” su smanjili na 1:3.

Šest minuta pre kraj posle centaršuta sa leve strane, Aksel Vitsel je glavom prosledio loptu u mrežu.

Usledio je uzbudljiv finiš, šansa za Džejdona Sanča u 87. minutu, ali za taj promašaj iskupio se u nadoknadi vremena, tačnije u trećem minutu iste.

Odlično je pronašao Marka Rojsa u kaznenom prostoru, usledio je precizan udarac glavom za konačnih 3:3.