20. Februara 2020.

Rodri i De Brujne pogađali – Siti slavio protiv Vest Hema

Mančester siti i Vest Hem su trebali da igraju svoj meč 9. februara, ali je odložen zbog oluje.

Meč je naknadno zakazan za 19. februar, a u Mančesteru je Siti bez većih problema uspeo da savlada Vest Hem i da učvrsti svoju poziciju broj dva na tabeli Premijer lige.

Siti je bio prilično dominantan od samog starta utakmice, a do vođstva su došli tek u 30. minutu utakmice, kada je Rodri, na asistenciju Kevina de Brujnea, uspeo da savlada Lukaša Fabijanskog.

Fabijanski je odbranio sve i svašta na ovom meču, ali ovo posle kornera sa leve strane nije uspeo.

Nastavio je Siti da pritiska Vest Hem, imali su ogroman broj šuteva, čak 15 na gol “Čekićara” i 5 u okvir gola, ali se rezultat nije menjao i pri odlasku na “veliki odmor” na semaforu je stajalo 1:0.

U nastavku susreta nije bilo previše zanimljivosti, ali je Siti ipak uspeo da uveća svoju prednost.

Asistent kod prvog gola, De Brujne, uspeo je da se upiše u strelce. On je utrčao iz drugog plana i iskosa sa desnog boka uspeo da matira Fabijanskog za veliku radost “Građana”.

Do kraja susreta više nije bilo golova pa su fudbaleri Mančester sitija tako došli do svoje 17. pobede u šampionatu, što im donosi drugu poziciju i 54 boda, četiri više od trećeplasiranog Lestera.