Ročesti se vratio, Teri debitovao: Zvezda “pregazila” Mornar

ABA liga, 3. kolo:
Crvena zvezda – MornarHala: “Aleksandar Nikolić”, Beograd
Sudije: S. Radović, T. Hordov, T. Vovk

Izabranici Saše Obradovića su novom dominantnom partijom ostali na maksimalnom učinku u regionalnom takmičenju.

Crnogorska ekipa se držala samo u prvoj četvrtini, ali je već sredinom treće četvrtine sve bilo rešeno.

Ponovo je kod crveno-belih najefikasniji bio Džordan Lojd sa 16 poena, a imao je i sedam asistencija i četiri skoka.

Pratili su ga Dejan Davidovac sa 13 poena (3/4 za tri), Lengston Hol sa 12p+5as, te Marko Jagodić Kuridža sa 11 poena.

Povratnik Tejlor Ročesti ubacio je sedam, a debitant Emanuel Teri šest poena uz sedam skokova.

Kod Mornara jedini dvocifren je bio Džejkob Pulen sa 12 poena. Devet je dodao Jeremić, osam Gebrijel, a po sedam Nidam, Šehović i Smit.

Crvena zvezda: Ročesti, Hol, Volden, Lojd, Davidovac, Lazić, Rit, Dobrić, Simonović, Jagodić-Kuridža, Kuzmić, TeriMornar: Pulen, Gabrijel, Nidam, Jeremić, Šehović, Smit, Vajthed, Pavić, Vujošević, Vranješ, Bjelica, Luković

Gosti iz Bara su bolje otvorili meč, a na startu je trojkama prednost svojoj ekipi doneo Gebrijel.

Stigli su Pavićevićevi puleni i do +6, ali, ispostaviće se, to će biti jedino i najveće vođstvo na ovom meču.

Domaći su uzvratili serijom od 7:0, da bi nakon toga na teren istrčali povratnik Tejlor Ročesti i debitant Emanuel Teri.

I dobro su krenuli. Plejmejker je pogodio trojku, a centar iskoristio dva alej-upa od Lengstona Hola u prvom delu utakmice.

Zvezda je odlično otvorila drugi kvartal, na obe strane terena.

Crveno-beli su uslovno rečeno zategli odbranu toliko da Mornar nije mogao do koša čak četiri minuta.

U tom periodu domaći igrači su povećavali prednost, sve do rezultata 34:23, kada je trener gostiju morao da reaguje tajm-autom.

Ova pauza nije naročito uticala na dalji tok ove četvrtine, koja je završena u korist Zvezde, a na poluvreme se otišlo pri rezultatu 46:36.

Zvezda je u potpunosti prelomila duel početkom drugog poluvremena.

Odbrana je bila zaista na nivou, a Mornar je prvi koš postigao tek posle gotovo pet minuta igre.

Nastavila je beogradska ekipa da podiže prednost, koja je u jednom trenutku iznosila +28.

Ipak, gosti su serijom od 8:0 krajem trećeg kvartala uspeli da se spasu brodoloma i smanje na 67:47 pred poslednjih deset minuta.

Završna četvrtina se nije mnogo razlikovala od prethodne dve, a domaći su samo povećali prednost za konačnih 93:62.

Naredni meč crveno-bele očekuje u Evroligi i to u četvrtak, kada će dočekati CSKA iz Moskve.