11. Maja 2019.

Rim: Pliškova opet kobna po Krunićevu

Pliškova je bolja od Krunićeve bila i u prvom kolu kvalifikacija za ovonedeljni turnir u Madridu, a nanela joj je šesti poraz zaredom. Poslednju pobedu Aleksandra je ostvarila na turniru u Budimpešti 18. februara, kada je bila bolja od Nemice Tamare Korpač.

Čehinja je u kvalifikacijama u ‚večnom gradu‘ protiv Krunićeve, koja je postavljena za 14. nosioca, slavila sa 6:3, 6:2, posle samo 50 minuta igre.

Pliškovoj je jedan brejk bio dovoljan da osvoji prvi set, a do njega je došla pošto je odbranila priliku Krunićeve da joj oduzme servis. U nastavku je brzo preuzela kontrolu, stigla do brejka, potom odbranila nalet srpske teniserke posle svog vođstva 4:1 i rutinski privela meč kraju.

Za razliku od Aleksandre, Slovenke Polona Hercog i Tamara Zidanšek su ostvarile pobede. Hercog je bila bolja od Kineskinje Jafan Vang i naredna rivalka biće joj Viktorija Golubić iz Švajcarske, dok je Zidanšek savladala domaću teniserku Lukreciju Stefanini 7:5, 6:3 za susret sa Ons Žabur iz Tunisa.

Turnir u Rimu igra se za nagradni fond od 3.452.538 dolara i od nedelje ćete moći da ga pratite na kanalima Sport Kluba.