11. Maja 2019.

Rim: Lajović za skoro tri sata bolji od Bedenea

Meč je trajao 169 minuta, a srpski tensier, trenutno 24. na ATP listi, rešio je prvi set u svoju korist u taj-brejku 7:5, iako je na startu odlučujućeg gema imao mini-brejk zaostatka.

U prvom setu nije bilo brejka, iako se u čak četiri gema igralo na razliku, a naročito je dug bio osmi gem.

U drugom delu igre ponovo je viđen taj-brejk, a oba igrača su izgubila servis u ključnim gemovima – Bedene u 11, a Lajović u 12. kada je imao šansu da reči meč u svoju korist. U drugom taj-brejku slavio je Slovenac 7:3 iskoristivši prvu set-loptu.

U trećem setu Lajović je dominirao i iskoritio treću meč-loptu pri rezultatu 5:1 za plasman u naredno kolo kvalifikacija, u kojem će mu protivnik biti bolji iz meča između Evansa i Hasea.

Takođe u subotu popodne na terenu je još jedan srpski teniser – Miomir Kecmanović za protivnika ima Poljaka Huberta Hurkača.

Otvoreno prvenstvo Italije održava se u Rimu od 1930. godine, a aktuelni prvak u italijanskoj prestonici je Rafael Nadal, koji je 2018. godine osvojio svoju osmu titulu u desetom finalu (rekordi turnira). Španac je tada bio bolji od Nemca Aleksandra Zvereva.

Nagradni fond turnira je nešto manje od 5 miliona i 800 hiljada evra i nosi 1000 ATP poena.

Izvor: Sportklub