24. Februara 2022.

Rikardo nokautirao Spartu – Partizan u osmini finala!

Partizan je ukupnim rezultatom 3:1 izbacio češku ekipu i prošao u osminu finala Lige konferencija.

Crno-beli su bili dominantni u revanšu i Sparta iz Praga nije imala nikakve šanse protiv raspoloženog srpskog predstavnika.

Liga konferencija, revanš meč 1/16f
Partizan – Sparta Prag 2:1 (2:0)
Rikardo 7, 24 – Hložek 85

Stadion: Stadion Partizana (Beograd) – 15.864 gledalaca
Sudija: Georgi Kabakov (Bugarska)

Narednog rivala saznaće na žrebu u petak, a mogući rivali su AZ Alkmar (Holandija), Bazel (Švajcarska), Kopenhagen (Danska), Fejenord (Holandija), Gent (Belgija), LASK (Austrija), Ren (Francuska) i Roma (Italija).

Partizan je bio agresivan od prvog minuta i napao je Spartu od samog starta.

To im se isplatilo, pošto su već u sedmom minutu došli do prednosti i duplirali vođstvo u ukupnom rezultatu.

Saša Zdjelar je ukrao loptu i uposlio Rikarda Gomeša, koji rutinski matira golmana Sparte.

Spustio mu je loptu kroz noge za delirijum na tribinama u Humskoj, gde smo pre početka utakmice videli šetalicu koja je podsetila na Partizanove bebe, a videli smo i vatromet po prvom sudijskom zvižduku.

Partizan je nastavio da napada, a Vitik je umalo postigao autogol, kada je hteo da vrati loptu svom golmanu, koji je u 11. minutu jedva sprečio da ona ne uđe u gol.

Prednost je duplirana u 24. minutu.

Jojić je ubacio loptu iz kornera na područje između peterca i penala, najviši u skoku je bio Rikardo, koji glavom gađa od zemlju i vara golmana Sparte.

Partizanu je tri minuta kasnije poništen gol zbog ofsajda Vujačića, koji je glavom dodao do Uroševića, a levi bek je smestio loptu u mrežu.

Mogli su crno-beli da napune mrežu Sparte u prvom poluvremenu da su prošla dva dodavanja za Lazara Markovića posle kontra napada, ali su se gosti nekako odbranili.

Na poluvremenu je bilo 2:0.

Partizan je u drugom poluvremenu prepustio loptu Sparti, koja nije mogla da se sastavi tokom čitavog meča.

Čekali su crno-beli kontre i rutinski odrađivali posao, pošto su imali veliku prednost u ukupnom rezultatu.

Natho je u 59. minutu sjajno proigrao Markovića, koji je gađao donji desni ugao, ali je to odbranio Holec.

Stanojević je zatim izveo Natha i Markovića, kako bi odmorio igrače za večiti derbi, a ušli su Jović i Jevtović.

U 66. minutu, Rikardo posle finte pada u kaznenom prostoru i sudija prekida igru. Daje drugi žuti karton Rikardu i isključuje ga, pa Partizan ostaje sa igračem manje.

Bila je to krajnje diskutabilna odluka bugarskog sudije.

Partizan je imao jednu priliku preko Meniga, kada je istrčao od svog do protivničkog kaznenog i gađao preko gola, a do kraja utakmice je Partizan sa desetoricom branio veliku prednost.

Sparta je u 85. minutu postigla počasni gol.

Strelac je bio Adam Hložek i ublažio poraz Sparte.