18. Aprila 2021.

Rendžersu novi trijumf u Old Firmu, ovog puta u FA kupu

Posle pobede u tri od četiri ligaška derbija, osvojene titule bez poraza, izabranici Stivena Džerarda nezadrživo hitaju ka savršenoj sezoni. Savladali su u petom ovosezonskom Old Firm derbiju Seltik 2:0, ovog puta u osmini finala FA kupa i tako ostali u konkurenciji za duplu krunu, prvu posle 12 godina.

Meč na Ajbroksu praktično je rešen u prvom poluvremenu. Već u 10. minutu Dejvis je doveo Policajce u vođstvo. A u 34. minutu Keni je autogolom duplirao prednost domaćina. Seltik je šansu za povratak imao u 79. minutu, ali Eduar nije iskoristio penal pošto je Alan Mekgregor odbranio udarac sa bele tačke.

Rendžers će se u četvrtfinalu sastati protiv Sent Džonstona i opet će biti domaćin. U četvrtfinale se plasirao i Hibernijan pobedom u gostima protiv Stranrera 4:0. Protivnik Hibsa u četvrtfinalu biće Madervel.

U preostala dva susreta četvrtfinala sastaće se Kilmarnok – Sent Miren i Aberdin – Dandi Junajted.