10. Augusta 2022.

Rendžers se ispriječio belgijskoj senzaciji nakon velikog preokreta

Van Bronkhorstovi izabranici su nadomestili dva gola zaostatka iz Belgije i u revanš meču sa Rojal Unionom slavili rezultatom 3:0.

“Policajci” su bili u nezavidnoj situaciji nakon prve utakmice dvomeča trećeg kola tokom kog je najprijatnije iznenađenje belgijskog šampionata u prošloj sezoni izgledao kao bolji tim.

Možda bi to bio i prošao da nije bilo gluposti štopera gostiju na ovom meču Van Der Hejdena u 45. minutu. Borna Barišić je centrirao, a belgijski defanzivac je igrao rukom nakon čega arbitru nije ostalo ništa drugo do da pokaže na “belu tačku”.

Loptu je na istu u smiraj prvog poluvremena stavio Džejms Tavernije i na svoj konto komotno doneo još jedan gol.

Zasigurno da se u Glazgovu lakše disalo pred odlazak na pauzu, a engleski bek je i u nastavku nastavio da briljira.

Probio je u 58. minutu po desnoj strani i proigrao Skota Arfilda čiji je udarac neutralisan. Ipak, nedovoljno dobro nakon čega je Antonio Čolak prvi stigao do lopte i postigao novi gol nakon onog protiv Kilmarnoka u domaćem šampionatu.

Stekao se utisak da će i ovaj meč otići u produžetke, baš kao i PSV – Monako i Šturm Grac – Dinamo Kijev. Da ne bude tako se potrudio 20-godišnji Malik Tilman ili, možda je bolje reći, Entoni Moris.

Luksemburški golman je lope procenio let lopte nakon još jednog centaršuta Borne Barišića, nakon čega se igrač iz SAD našao ispred Morisa i glavom doneo prolaz svojoj ekipi.

Pred škotskim predstavnikom je još jedna prepreka do grupne faze Lige šampiona, a to će biti bolji iz pomenutog duela PSV – Monako.

Kvalifikacije za Ligu šampiona, treće kolo (revanš, u zagradi je rezultat prvog meča)
Žalgiris – Bodo Glimt* 1:1 (0:5)