Mitjilend – Crvena zvezda 1:1 (0:0)
Dir 78 – Ivanić 58
Stadion: Arena Herning (Herning)
Sudija: Roi Reinšrejber (Izrael)

Izabranici Dejana Stankovića su došli do slađeg boda, uprkos tome što su vodili sve do 12 minuta pre kraja.

Mirko Ivanić je doneo prednost Zvezdi na startu drugog dela, da bi izjednačio Nikolas Dir u finišu.

“Visili” su crveno-beli u većem delu meča, često bili na ivici provalije, ali su uspeli da osvoje jako bitan bod i ostanu na čelu grupe.

Ujedno i otvore vrata prolaza u sledeću fazu jer se zajedno sa Bragom odvojila, od koje ima jedan više, a čak pet od Mitjilenda i šest od Ludogoreca.

Puno, puno sreće imao je srpski osvajač “duple krune” u kišnom Herningu.

Domaćin je čak dva puta pogodio stativu, promašio pregršt šansi, a Zvezda jednu stativu i imala rasploženog Milana Borjana na golu.

Meč je mogao da ode na obe strane, više na domaćinovu, zbog čega beogradski tim može da bude prezadovoljan.

Bez obzira što je vodio. Uspeo je u misiji da ostane neporažen sa drugog gostovanja u Evropi, posle pobede u Bugarskoj protiv Ludogoreca, i učvrsti poziciju.

Mitjilend je od starta nametnuo brz tempo i pritisak na odbranu Zvezde.

Evander je poslao “lutajuću” loptu ka Borjanu i dao samo najavu onoga što je čekalo Zvezdu u prvom delu, bez obzira što se odbranila.

Ređale su se šanse pred Borjanom, ali ih je sve osujetio sa najmanje četiri sjajne odbrane, uz stativu.

Branio je udarce Andersona, Isaksona i Sista dva puta, dok je Dir pogodio stativu tako što je lopta “šetala” po liniji i izašla iz gola.

Tada je fortuna bila uz Zvezdu u prvih 45 minuta, ali sličan pritisak nije viđen na startu drugog.

Čak suprotno, Zvezda je bolje otvorila, više se oslobodila i odmah je usledio gol.

Na jednom prekidu Miloš Degenek je vratio loptu u peterac nakon odbitka, skočio je rezervista Loi Dioni i servirao zicer za Ivanića, koji nije pogrešio – 0:1.

U tim trenucima su Danci delovali izgubljeno, ali ih je vratio izjednačujući gol u život 20 minuta kasnije.

Opasni Lind je šutirao treći put, pogodio stativu, Borjan je već ležao, a Dir prosledio loptu u mrežu i usledila je drama.

Digli su se domaći igrači, Zvezda se odlučila na potpunu defanzivu, što je na kratko prekinuo samo Ben stativom udarcem iz daljine.

Pritiskao je Mitjilend, svestan da mu samo pobeda igra, ali je do kraja uspeo samo da pogodi stativu još jednom i to neopreznim postavljanjem Borjana.

Crvena zvezda je “preživela” Herning i zakoračila u sledeću fazu. Sada joj ostaje da potvrdi to protiv Mitjilenda za dve nedelje u Beogradu.

I usredsredi na borbu sa Bragom za prvo mesto…