6. Augusta 2019.

Remi Zvezde u Beogradu, poklon penal spasio Dance

Fudbaleri Crvene zvezde remizirali su sa Kopenhagenom 1:1, u prvom meču trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona.

Liga šampiona, III kolo kvalifikacija:
Crvena zvezda – Kopenhagen 1:1 (1:0)
Pavkov 44 – Vind 84p

Crveno-beli su bili na korak od minimalne pobede pred gostovanje u Danskoj, golom Milana Pavkova minut pre kraja prvog poluvremena.

Lopta se posle šuta Milana Pavkova odbila od nogu defanzivca Kopenhagena i prevarila golmana Gritebursta.

Stadion “Rajko Mitić”, 40.812 gledalaca
Glavni sudija: Tijago Martins (Portugal)

Zvezda je iskoristila jednu od retkih šansi u vrlo čvrstom meču pred više od 40.000 navijača na “Rajku Mitiću”.

Crveno-beli su odlično čuvali vođstvo u drugom poluvremenu, potpuno su umrtvili igru i neutralisali napade Danaca, a u međuvremenu na krilima maestralnog Marina opasno pretili iz kontranapada.

Međutim, šest minuta pre kraja, Kopenhagen stiže do izjednačenja iz sumnjivog penala. Dancima se donekle već isplatilo 5.000.000 evra uloženih u Pepa Biela.

Najskuplje pojačanje u istoriji danskog kluba, koji je ušao na “Mitiću” kao rezerva, je posle dosta sreće prihvatio loptu u kaznenom prostoru Zvezde.

Gurnuo je loptu ka Ndojeu koji je bio u ofsajdu, ali je istovremeno “poleteo” pored Dušana Jovančića iako snimak jasno pokazuje da ga igrač Zvezde nije ni pipnuo.

Zvezda: Borjan – Rodić (Žander 65’), Milunović, Degenek, Gobeljić – Jovančić, Kanjas – Vukanović (Ben 76’), Marin, Ivanić – Pavkov (Boaći 46’)

Kopenhagen: Gritebust – Ovijedo (Bengston 72’), Nelson, Papajanopulos, Varela – Fišer (Biel 63’), Stage, Zeka, Holse (Bartolec 88’) – Ndoje, Vind

Na zaprepašćenje igrača i navijača Zvezde, sudija Tijago Martins iz Portugala je pokazao na belu tačku. Mladi napadač Jonas Vind povlači hrabar potez i atraktivnom “panenkom” vara Milana Borjana za muk na tribinama.

U samoj završnici penal su tražili i crveno-beli posle pada Bena u petercu Kopenhegena, ali je Portugalac autoritativno odmahnuo rukom.

Revanš meč je za sedam dana u Kopenhegenu. Pobednik ovog dvomeča će u plej-ofu za LŠ igrati protiv prvaka Švajcarske Jang Bojsa iz Berna.

Poraženi ide u plej-of za Ligu Evrope na boljeg iz duela između Helsinkija i Rige.