15. Aprila 2021.

Remi u Liverpulu, preokret u Dortmundu: Real i Siti u polufinalu

U prvom susretu u Madridu bilo je 3:1 za “kraljevski klub”, pa će on ići na megdan Čelsiju u borbi za veliko finale.

Real je na “Enfild” došao posle dobijenog “El klasika” i sa jasnom namerom da disciplinovanom igrom i defanzivom u većem delu meča sačuva rezultat iz prvog susreta.

U tome je na kraju i uspeo, ali samo zahvaljujući nepreciznosti napadača u crvenim dresovima i propuštenom velikom broju prilika.

Sva taktika Zinedina Zidana je mogla da se raspadne već u 2. minutu kada je Mohamed Salah imao kolosalnu priliku, ali je Tibo Kurtoa nekako nogama sačuvao svoj gol.

Ne samo da je Salah time propustio šansu da ceo dvomeč usmeri u korist Liverpula, već je ulio veliko samopouzdanje belgijskom golmanu koji je u nastavku bio praktično nesavladiv.

Liga šampiona, četvrtfinale:
Liverpul – Real Madrid 0:0 (prvi meč: 1:3)
Stadion: Enfild;
Sudija: Bjorn Kujpers

U 11. minutu je odbranio prelep udarac Milnera sa distance, a u finišu prvog poluvremena su Mane, Salah i Vajnaldum mogli takođe da zatresu mrežu, ali nije bilo dovoljno koncentacije kod njih.

Na samom početku drugog dela Firmino je imao sjajnu priliku, ali je ponovo Kurtoa bio na visini zadatka.

I kako je meč odmicao, tako su igrači Reala bili sve sigurniji i čvršći, a Jirgenu Klopu nije pomoglo ni uvođenje Dioga Žote, te igra sa četvoricom napadača: Salahom, Maneom, Firminom i Žotom.

Liverpul: Alison, Robertson, Kabak (od 60. Žota), Filips, Aleksander-Arnold, Vajnaldum, Fabinjo, Milner( od 60. Alkantara), Mane (od 82, Okslejd-Čemberlen), Firmino (od 82. Šaćiri), Salah.

Real Madrid: Kurtoa, Mendi, Fernandes, Militao, Valverde, Modrić, Kazemiro, Kros (od 72 Odrizola). , Asensio (od 82. Isko), Benzema, Vinisijus (od 72. Rodri).

Domaći jesu pokušavali, pritiskali i pretili, ali kao da su se i sami “izduvali” i izgubili veru u sebe posle svih silnih promašaja.

Imaju Englezi za čime da žale, ali moraju da pruže ruku Madriđanima koji su ih taktički ipak nadigrali u dva susreta četvrtfinala Lige šampiona.

Fudbaleri Mančester sitija prošli su u četvrtfinalnom dvomeču ekipu Borusije iz Dortmunda.

Izabranici Pepa Gvardiole su nakon onih 2:1 iz prvog meča, “milionere” savladali istim rezultatom i na gostovanju.

U polufinalu ih čeka Pari Sen Žermen, koji je u utorak uveče eliminisao Bajern iz Minhena, aktuelnog šampiona Evrope

“Građani” nisu dobro krenuli u Dortmundu i od 15. minuta bili su u zaostatku. Strelac za domaće bio je Belingem, mladić rođen 2003. godine.

Smušeno je reagovala odbrana Sitija na čelu sa Džonom Stonsom, a Belingem je uspeo da dovoljno preciznim udarcem savlada Edersona.

Ovaj igrač je i sprečio iznenađenje nešto kasnije, kada je praktično sa gol linije izbacio loptu nakon udarca Mahreza.

Ipak, Alžirac je uspeo da se upiše u strelce i to iz penala u 55. minutu. Jedanaesterac je skrivio Emre Džan, tako što je igrao rukom posle ubačaja sa boka.

Sve je bilo rešeno u 75. minutu, kada je Fil Foden uz pomoć stative prevario golmana Hica i zapečatio trijumf u ovom dvomeču.

Polufinala su na programu 27/28. aprila, odnosno 4/5. maja.