11. Marta 2019.

Remi u Firenci, Milenković i Sergej podijelili plijen

Bio je to 13. meč ove sezone u kojem su “ljubičasti” odigrali nerešeno, dok je Lacio remizirao šesti put, mada će gosti iz Rima verovatno više žaliti jer su propustili više prilika za pobedu.

Lacio je poveo u 23. minutu prelepim golom Ćira Imobilea. On je prihvatio loptu na polovini protivnika, krenuo ka kaznenom prostoru a zatim ispalio pravi torpedo ka golu Fiorentine, lopta je završila kraj leve stative u mreži domaćina – 0:1.

Samo dva minuta pre toga, Imobile je pogodio stativu, a i posle gola je imao priliku, ali je golman Pjetro Teraćino sjajno reagovao, baš kao i u šansi koju je imao Hoakin Korea u 39. minutu.

Domaći tim je zaigrao nešto konkretnije u nastavku, pa je izjednačenje stiglo u 61. minutu. Luis Muriel se izborio za loptu, odlično je reagovao posle centaršuta i tako je Fiorentina stigla do boda.

U timu Fiorentine, Nikola Milenković je odigrao svih 90 minuta, baš kao i Sergej Milinković-Savić u ekipi Lacija.