Liga Evrope, 1/16 finala:Crvena zvezda – Milan 1:2 (0:1)
Kanga 52p – Pankov 42ag, Ernandes 61pStadion: “Rajko Mitić” u Beogradu.
Bez prisustva gledalaca.
Sudija: Tasos Sidiropulos (Grčka).

Zvezda je do 93. minuta gubila sa 2:1, a onda je Milan Pavkov postigao sjajan gol kojim je sačuvao nadu crveno-belima.

Drugi susret srpskog i italijanskog predstavnika u šesnaestini finala Lige Evrope igra se za sedam dana, 25. februara, na stadionu “San Siro”.

Meč je počeo prilično neobićno, sa čak dva poništena gola ekipi iz “grada mode” u prvih 12 minuta.

U 6. minutu je Zvezda imala priliku iz prekida, loše ga je izveo El Fardu Ben, a odmah je krenula fantastična kontra “roso-nera”.

Semu Kastiljeho je pobegao odbrani rivala, matirao Milana Borjana, ali se ispostavilo da je bio u ofsajd poziciji.

Samo šest minuta kasnije novi poništen gol za Milan, ovog puta iz mnogo teže situacije za arbitre.

Borjan je otišao u prazno kod centaršuta sa desne strane, Mario Mandžukić je spustio loptu za Tea Ernandesa, a on je primio loptu i zatresao mrežu.

Međutim, sudije iz VAR sobe su javile grčkom arbitru Tasosu Sidiropulosu da je Ernandes prethodno primirio loptu rukom i ostalo je 0:0.

Crvena zvezda: Borjan – Milunović, Pankov, Degenek – Gobeljić, Kanga, Petrović, Rodić – Ben, Ivanić – Falčineli.

Milan: Donaruma – Kalulu, Romanjoli, Tomori, Ernandes – Krunić, Benaser, Meite – Kastiljeho, Rebić, Mandžukić.

Zvezda je dobila dodatnu energiju i krenula je mnogo hrabrije ka golu rivala, te je tako u 21. minutu veliku priliku imao Mirko Ivanić.

Ipak, Đanluiđi Donaruma je pokazao klasu i sprečio je vođstvo crveno-belih, a u istom duelu sa Ivanićem je bio bolji i pet minuta kasnije.

Na drugoj strani je pretio Ante Rebić u dva navrata, a onda je u 42. minutu Milan poveo tako što je Zvezda sama sebi dala gol.

Nakon što VAR nije dao Milanu vođstvo, jeste Radovan Pankov koji je nespretno reagovao i poslao je loptu ispod Borjana u njegovu mrežu.

Zvezda je krenula ofanzivno na startu drugog poluvremena i to joj se odmah isplatilo! Nakon šanse za Bena, u 51. minutu je dosuđen jedanaesterac.

Falčineli je pogodio u ruku Romanjolija, a njegova ruka nije bila u prirodnom položaju i sudija Sidiropulos nije imao dilemu.

Odmah je pokazao na “belu tačku”, a odatle je loptu u levi ugao gola Donarume poslao Gejlor Kanga.

Zvezda je nekoliko minuta posle gola imala potpunu inicijativu, a Milan je bio u podređenom položaju.

Trajali su napadi domaćih, sve dok Sandro Tonali u 60. minutu nije povukao kontru, vodio loptu više od 40 metara, proigrao Ernandesa, a Radovan Pankov ga bez potrebe oborio u kaznenom prostoru.

Sudija je dodelio jedanaesterac, VAR potvrdio tu odluku, a Ernandes ipak došao do gola na ovom meču tako što je poslao Borjana u jednu, a loptu u drugu stranu.

Nakon toga je Zvezda potpuno pala, najviše psihički. Posle toliko truda da se izjednači, Milan je lako povratio vođstvo i to je “ubilo” raspoloženje izabranika Dejana Stankovića.

Nije više bilo onog pritiska sa početka drugog poluvremena, a da će Zvezda definitivno izgubiti u ovom susretu postalo je jasno u 76. minutu.

Milan Rodić je, čini se, bespotrebno oborio Kastiljeha koji je bio predaleko od lopte i dobio je drugi žuti karton.

U poslednjih 20 minuta Zvezda nije imala snage ni energije, barem je tako delovalo, budući da je čak Borjan u nekoliko navrata odbranama sprečio ubedljiviji poraz.

I onda u 93. minutu je Milan šokirao Milan! Pavkov je skočio najviše posle kornera sa desne strane i fantastično matirao Donarumu za 2:2 pred revanš na “San Siru”.