Remi Reala u Njemačkoj, Siti rutinski, Liverpul siguran, Atletiko ipak pobijedio

Stadion: Borusija-Park (Menhengladbah)

Real je do boda došao u nadoknadi.

Uspeo je šampion Španije da izbegne još jedan poraz.

Real je sa jasnom željom ušao u utakmicu – da dominira i napada.

U prvih dvadesetak minuta su svi udarci Reala išli pored gola, pošto je dva puta pokušao Benzema i jednom Kazemiro.

Real je imao 70% posed lopte, imao je loptu u nogama, dok je Menhengladbah retko prelazio na polovinu rivala.

Zomer je odbranio jedan dobar udarac Krosa i onda je niotkuda Borusija došla do prednosti.

Alasane Plea je poslao perfektnu loptu Varanu kroz noge i pronašao na drugoj strani Tirama, a sin nekadašnjeg reprezentativca Francuske Lilijana, pocepao je mrežu snažnim udarcem u gornji desni ugao, u 33. minutu.

Šahtjor – Inter 0:0
Lokomotiva Moskva – Bajern Minhen 1:2 (0:1)
Vijera 11, Oliveira 85

Golman Gladbaha se zatim istakao pred kraj prvog poluvremena, kada je dobro odbranio šut Asensija sa deset metara.

Izdržala je Borusija poslednjih desetak minuta prvog dela i na odmor otišla sa golom prednosti.

Na startu drugog poluvremena, već u 46. minutu Asensio pogađa prečku.

Real je propustio svoje prilike i kazna je stigla.

Mendi je zaspao i nije postavio ofsajd zamku, što je iskoristio Tiram, koji je takođe zaspao u napadu, ali je imao sreće.

Poslao je odbitak u mrežu u 58. minutu i Menhengladabah je imao veliku prednost.

Zidan je reagovao i na terenu smo posle tri meseca videli Edena Azara, a sa njim je u 70. minutu ušao i Luka Modrić.

Prednost Menhengladbaha je u 87. minutu smanjio Karim Benzema.

Centrirao je Valverde, Kazemiro je spustio glavom na peterac, a Benzema je poslao loptu pod prečku.

I onda Real u 93. minutu dolazi do izjednačenja i boda.

Ramos je asistirao Kazemiru, koji pogađa za 2:2.

Atalanta i Ajaks odigrali su nerešeno u meču drugog kola grupne faze Lige šampiona – 2:2 (0:2).

Strelac na ovom meču bio je i zamenik kapitena reprezentacije Srbije Dušan Tadić.

Ajaks je pred gostovanje Atalanti imao niz od 15 utakmica bez poraza u Ligi šampiona u gostima, uključujući i kvalifikacije.

Iako se očekivalo da Atalanta bude dominantan tim, ipak je iskustvo igranja u ovim utakmicama na strani Ajaksa.

Do prednosti su došli u 30. minutu.

Gosens je katastrofalnim startom srušio Traorea i sudija je pokazao na belu tačku.

Odgovornost je preuzeo srpski reprezentativac i kapiten Ajaksa Dušan Tadić i rutinski je pogodio mrežu za vođstvo tima iz Amsterdama.

Liga šampiona, grupa D
2. kolo

Drugi pogodak stigao je u 38. minutu.

Traore je u padu smestio loptu u mrežu i ovaj gol “ide na dušu” golmanu Atalante.

A onda Atalanta u svom stilu brzo dolazi do izjednačenja.

Duvan Sapata je u 54. minutu prvo pogodio na asistenciju kapitena Papua Gomesa.

Izjednačenje je stiglo u 60. minutu.

Ponovo je strelac bio Sapata, a ovog puta je pocepao mrežu Onane, posle dobrog dodavanja hrvatskog reprezentativca Marija Pašalića.

Atalanta je nastavila da napada i mogla je da dobije i penal, kada je Taljafiko igrao rukom u kaznenom prostoru, ali je sudija ocenio da nije bilo materijala za jedanaesterac.

Onana je odbranio dva dobra šuta, posebno jedan opasan Marija Pašalića i Ajaks je delovao dosta slabije nego u prvom poluvremenu.

Na kraju, rezultat se nije menjao i bodovi su podeljeni.

Liverpul je kod kuće savladao šampiona Danske Mitjiland – 1:0 (0:0).

Klop je protiv Mitjilanda odlučio da odmori napadačku trojku Salah – Mane – Firmino, pa su na terenu bili Žota, Minamino, Šaćiri i Origi.

Problem je nastao i kada se Fabinjo povredio i morao je da napusti igru u 38. minutu.

Mitjiland je igrao hrabro, imao je jedini šut u okvir gola u prvom poluvremenu, kada je Drejeru u trećem minutu dobar udarac odbranio Alison.

Liverpul je prvi deo igre završio bez udarca u okvir gola i to je bilo poluvreme za zaborav.

Uozbiljio se Liverpul i došao do vodećeg gola u 55. minutu.

Strelac je bio Žota, na asistenciju Aleksandera-Arnolda.

Taj gol pogledajte OVDE.

I onda zanimljiva odluka – odmah posle gola ulaze Salah i Mane.

Tačku na meč stavio je upravo Salah, sa penala u 92. minutu.

Gol Egipćanina pogledajte OVDE.

Fantastično veče za sve neutralne ljubitelje fudbala i Lige šampiona.

Liga šampiona, grupa C:
Vijeira 11, Oliveira 85
Olimpik Marsej – Mančester Siti 0:3 (0:1)

Fudbaleri Mančester sitija su bez većih problema pobedili Olimpik u Marseju, a konačni rezultat bio je 3:0.

Domaći tim gotovo da se nije video na čitavom meču, Siti imao apsolutnu dominaciju tokom svih 90 minuta, baš onako kako to Pep Gvardiola najviše voli.

Ponovo su njegovi izabranici imali 600 i više preciznih dodavanja, a sve su to “začinili” ubedljivom pobedom od 3:0 na gostovanju u Francuskoj.

Sve je počelo golom Ferana Toresa u 18. minutu utakmice. Na drugi gol se čekalo gotovo sat vremena, pošto je “tek” u 76. minutu Ilkaj Gindoan zatresao mrežu Olimpika i pogodio za 2:0.

Za konačnih 3:0 postarao se Rahim Sterling, koji je u 81. minutu posle sjajne akcije gostujućeg tima iz peterca loptu samo prosledio u mrežu.

Fudbaleri Porta su bili “neugodni domaćini” grčkom Olimpijakosu i upisali pobedu rezultatom 2:0 u drugoj utakmici gupe C u Ligi šampiona. Sve je počelo u 11. minutu kada je Vijeira pogodio posle katastrofalne greške odbrane Olimpijakosa.

“Tačku na ovu utakmicu stavio je Serhio Oliveira u 85. minutu utakmice, na asistenciju Beriše.

U prvom meču grupe A su fudbaleri minhenskog Bajerna pobedili Lokomotivu u Moskvi rezultatom 2:1, a u drugoj utakmici je Atletiko Madrid uz dosta muke pobedio Red Bul Salcburg.

Markos Ljorente je “načeo” goste iz Austrije, postigao je pogodak na sredini prvog poluvremena, tačnije u 29. minutu, ali se oni nisu dugo radovali, pošto je Šobošaj doneo poravnanje u 40. minutu utakmice, na asistenciju Beriše.

Liga šampiona, grupa A:
Mirančuk 70 – Gorecka 14, Kimih 79
Atletiko Madrid – Red Bul Salcburg 3:2 (1:1)
Ljorente 29, Feliks 52, 85 – Šobošaj 40, Beriša 47

Ovim rezultatom se prvo poluvreme i završilo, a drugo je počelo jako loše po domaći tim pošto je Beriša u 47. minutu utakmice doneo vođstvo gostima od 2:1.

Nije smeo Atletiko Madrid da dozvoli da prospe bodove na ovakav način i mladi Žoao Feliks preuzima stvar u svoje ruke.

Samo pet minuta nakon pogotka Beriše za Red Bul Salcburg, videli smo sjajan potez argentinskog fudbalera Anhela Koree koji je proigrao pomenutog Žoaa Feliksa i ovaj pogađa za 2:2.

Novo izjednačenje.

Za konačnih Atletiko Madrid 3, Red Bul Salcburg 0, pobrinuo se Žoao Feliks.

On je svoj drugi gol na meču postigao u 85. minutu, kada je posle kornera bio na pravom mestu u pravo vreme i iz kuka poslao neodbranjiv šut u rašlje i Atletiko Madrid odnosi veliku pobedu.

Fudbaleri minhenskog Bajerna su rezultatom 2:1 pobedili Lokomotivu u 2. kolu grupne faze Lige šampiona.

Liga šampiona, 2. kolo:
Lokomotiva – Bajern 1:2 (0:1)
Sudija: Ištvan Kovač, Rumunija

U prvom terminu od 18 časova i 55 minuta imali smo priliku da pogledamo dve utakmice.

Moskovska Lokomotiva koju sa klupe predvodi nekadašnji trener Partizana, Marko Nikolić, poražena je od minhenskog Bajerna posle odlične igre rezultatom 1:2.

Fudbaleri Lokomotive se nisu uplašili minhenskog Bajerna i odmah na samom startu im to i pokazali sa nekoliko kvalitetnih napada.

Najbolju priliku su propustili već u 3. minutu utakmice, kada je Fjodor Smolov ostao sam u šesnaestercu i glavom pokušao da postigne pogodak, ali je loptu zahvatio veoma loše i ona je završila u naručju Manuela Nojera.

U prvom poluvremenu su dve ekipe imale jednak broj šuteva u okvir gola – po dva, ali je Bajern bio daleko bolja ekipa, koja je konstantno napadala i pretila, a uspela je čak da postigne i gol.

Strelac je bio Leon Gorecka, koji se fantastično snašao u kaznenom prostoru i loptu poslao u bliži ugao gola Lokomotive za prednost od 1:0. Posle nekih desetak minuta Bajern je ponovo odradio istu akciju, samo je šutirao Pavar umesto Gorecke i pogodio stativu!

Lokomotiva je pokušala još nekoliko puta do kraja prvog poluvremena, čak je u 42. minutu pogođena i stativa posle sjajne intervencije Nojera, a minut kasnije stigle su jako loše vesit za Marka Nikolića, pošto se povredio kapiten Lokomotive, Vedran Ćorluka.

U drugom poluvremenu, Lokomotiva je ponovo zapretila u 3. minutu poluvremena i ponovo se Smolov našao u šansi, ali je njegov šut bez većih problema ukrotio Nojer, iako je bio dosta bolji pokušaj nego u prvom poluvremenu.

Izuzetno sadržajno drugo poluvreme su nam pružila ova dva tima, a Slobodan Rajković je pokazao da Marko Nikolić nije pogrešio što mu je dao priliku i tamo negde u 57. minutu spašava Lokomotivu sjajnom reakcijom ispred Kimiha.

Bajern je bio blizu da utakmicu završi maltene u 64. minutu, kada je Ištvan Kovač prvo pokazao na belu tačku, a posle VAR–a tu odluku promenio, da bi Lokomotiva to na pravi način iskoristila.

Mirančuk je u 70. minutu utakmice “rešio” odbranu Bajerna i poslao loptu u bliži ugao za veliku radost Lokomotive i veliko izjednačenje. Napadala je Lokomotiva, ali je Bajern ipak pokazao da je prejak.

Samo 9 minuta kasnije, Džošua Kimih postiže “golčinu” i vraća Bavarcima prednost od 2:1. Izabranici Marka Nikolića su bili bolji rival u poslednjih desetak minuta, napadali konstantno, ali nisu uspevali da postignu pogodak.

Bajern se sa važna tri boda vraća u Nemačku, dok Lokomotiva ostaje na onom jednom iz prvog kola.

Šahtjor i Inter odigrali su meč bez golova u drugom kolu grupne faze Lige šampiona (0:0).

Liga šampiona, grupa B
2. kolo

Sudija: G. Kabakov (Bugarska)
Stadion: Olimpijski (Kijev)

Blistao je 19-godišnji golman Trubin i doneo Šahtjoru bod, koji ih ostavlja na prvom mestu grupe B.

Šahtjor je u prvom kolu šokirao Real u Madridu i odneo sva tri boda (3:2), a protiv Intera su ponovo bili bez velikog broja igrača, kao i protiv Reala.

Šestorica standardnih bili su odsutni, ali ni Antonio Konte nije mogao da računa na šestoricu igrača.

Inter je bio veliki favorit i dominirao je tokom čitavog meča.

Već na startu utakmice povredio se Šahtjoru prvi napadač Dentinjo, pa ga je u 15. minutu zamenio Tajson.

Blistao je golman Trubin, koji je u 16. minutu prvo odbranio udarac Lukakua, a minut kasnije i šut Barele, koji je u nastavku akcije pogodio prečku.

To nije bila jedina prečka u prvom poluvremenu, pošto je Lukaku u 42. minutu iz slobodnog udarca takođe pogodio prečku.

Belgijanac je u međuvremenu imao još jednu dobru priliku, ali se mreže nisu tresle.

Ista priča nastavila se i u drugom poluvremenu, gde je Inter napadao, dok se Šahtjor branio.

Inter nije stvarao prilike kao u prvom delu igre, Šahtjor je izdržao i osvojio važan bod.

Ukrajinska ekipa posle drugog kola ostaje na prvom mestu na tabeli grupe B, ispred Intera, Reala i Menhengladbaha.