Real Madrid – Čelsi 1:1 (1:1)
Stadion: “Alfredo di Stefano”.
Sudija: Dani Makeli (Holandija).
Strelci: Benzema u 29. za Real, Pulišić u 14. za Čelsi.

Na stadionu “Alfredo di Stefano” videli smo dva različita poluvremena, odlično prvo i rezervisano drugo, pa će odluka o tome ko će u finale biti doneta u revanšu za sedam dana.

Dva tima su se sastali prvi put posle 23 godine i može se reći da je rezultat posle prvih 90 minuta dvomeča, bio realan.

Sivi oblaci najavili su da će ovo biti kišno veče u Madridu, ali začudo, to nije previše pokvarilo fudbalski užitak u prvih 45 minuta.

Čelsi je, doduše, u daleko boljem ritmu počeo utakmicu.

Lako su igrači londonskog tima dolazili do gola Madriđana, stvarali prilike i povoljne situacije i u tih prvih 15 minuta mogli su lako da stignu do veće prednosti.

Timo Verner je u 10. minutu promašio zicer sa pet metara kada je Kurtoa nogom uspeo da odbrani njegov udarac, da bi minut kasnije Nemac zakasnio na jednu upotrebljivu loptu i nova prilika je propala.

Ipak, tri minuta kasnije, Čelsi je poveo.

Antonio Ridiger je proigrao Kristijana Pulišića koji se sjajno snašao u kaznenom prostoru, izborio za prostor i potom sa desetak metara poslao loptu u mrežu – 0:1.

Tako je postao prvi Amerikanac, strelac u polufinalu Lige šampiona.

Real Madrid: Kurtoa, Karvahal (od 77. Odriozola), Militao, Varan, Naćo, Marselo (od 77. Asensio), Modrić, Kazemiro, Kros, Benzema (od 90+2 Rodrigo), Vinisijus (od 66. Azar).Čelsi: Mendi, Aspilikueta (od 66. Džejms), Kristensen, Silva, Ridiger, Čilvel, Kante, Žoržinjo, Maunt, Pulišić (od 66. Ziješ), Verner (od 66. Haverc).

Bio je to signal za buđenje Reala koji je prvu ozbiljnu priliku imao u 23. minutu.

Karim Benzema je sjajno šutirao sa 18 metara i pogodio stativu.

Ipak, šest minuta kasnije, Real je stigao do izjednačujućeg gola.

Marselo je poslao loptu pred gol, ona je spuštena na liniju peterca gde je sjajno prihvatio Benzema i potom akrobatskim udarcem poslao je pod prečku za 1:1.

Drugi deo krenuo je pokušajem Vernera u 47. minutu kada ga je Naćo izblokirao.

Ipak, čini se da su i jedan i drugi trener savetovali igračima da igraju opreznije i otuda je izostala ona otvorenost i vatra koju smo gledali u prvih 45 minuta.

Nije bilo previše pravih akcija, odbrane su bile sigurnije pa se rezultat, ni pored dosta izmena u oba tima, nije promenio.

Revanš utakmica igra se 5. maja na “Stamford bridžu”.