PSŽ – Barselona 1:1 (0:0)
Mbape 30 (p) – Mesi 37
Stadion: Park Prinčeva
Sudija: Entoni Tejlor

PSŽ i Barselona odigrali su nerešeno 1:1 (1:1) u revanš meču osmine finala Lige šampiona i šampion Francuske prolazi dalje ukupnim rezultatom 5:2.

Gledali smo zanimljivu utakmicu u Parizu.

Barselona je dominirala u prvih pola sata utakmice. Od samog starta vršili su pritisak i igrali ofanzivno, ali nisu uspevali da zatresu mrežu domaće ekipe.

Usman Dembele imao je čak četiri šanse. Branio mu je Kejlor Navas udarac u tri navrata, a najbolji je bio kada je gađao dalji ugao iskosa sa deset metara. Našao se kasnije u još boljoj poziciji, kada je sa osam metara gađao veoma slabo po sredini i to je lako uhvatio Navas.

Barselona je ređala šanse, PSŽ se dobro odbranio i gol je visio u vazduhu. Navas je branio sve što je mogao, a u 22. minutu je vrhovima prstiju skinuo udarac Desta i lopta je završila na prečki.

I onda niotkuda, Lengle sa leđa ruši Ikardija, tačnije gazi ga po peti i sudija pokazuje na belu tačku.

Rutinski je penal realizovao Kilijan Mbape u 30. minutu za vođstvo šampiona Francuske.

Lionel Mesi kao da se naljutio i rešio je da pocepa mrežu Pari Sen Žermena. Uzeo je loptu na 25 metara od gola i lansirao projektil u gornji levi ugao Navasa.

Pogodio je rašlje u 37. minutu i doneo izjednačenje.

Mogao je Mesi da bude junak Barselone i da ozbiljno zakuva ovaj dvomeč. Kurzava je srušio Grizmana u kaznenom prostoru i u nadoknadi prvog poluvreme Entoni Tejlor svira penal za Barselonu.

Mesi je hteo da gađa jako po sredini, ali mu u trećem minutu nadoknade prvog poluvremena Navas nogama brani penal, lopta se odbija od prečku i na poluvreme se otišlo sa 1:1.

Barselona nije izašla u drugom poluvremenu sa tolikom željom i ‘’žarom’’, kao u prvom delu igre.

PSŽ je uspeo da ‘’umrtvi’’ igru protivničke ekipe i rutinski su čuvali veliku prednost u ukupnom rezultatu. Čekali su kontre i uzdali se u Mbapea, a onda je ušao i Di Marija i kad god je lopta išla napred, njih dvojica su kombinovali sa Veratijem i čuvali loptu.

Vreme je teklo, Barsa nije imala preteranu ideju i do kraja utakmice imali su svega nekoliko šansi. Najopasniji je bio udarac glavom Busketsa sa pet metara u 71. minutu, koji je odbranio Navas.

Do kraja utakmice nije bilo uzbuđenja i golova i utakmica je završena nerešenim rezultatom.

Fudbaleri Liverpula savladali su Lajpcig sa 2:0 (0:0), u revanš meču osmine finala Lige šampiona.

Liga šampiona, osmina finala:
Liverpul – Lajpcig 2:0 (0:0)

Salah 71, Mane 74
Stadion: Ferenc Puškaš
Sudija: Kleman Turpan

Šampion Engleske je u prvom meču u Budimpešti slavio takođe sa 2:0 i ukupni rezultat je 4:0.

U obe utakmice odigrane na Ferenc Puškaš stadionu Liverpul je bio bolji.

Lajpcig je u prvom poluvremenu spasao golman Peter Gulaši, koji je odbranio čak pet šuteva.

Doduše, prvu priliku imao je Lajpcig u 10. minutu, kada je Dani Olmo veoma slabo šutirao iz izgledne pozicije i dobro je odbranio Alison Beker njegov udarac.

Zatim je na scenu stupio Gulaši i odbranio svaki udarac igrača Liverpula. Prvo je odbranio šut Žote u 19. minutu, koji je išao pod prečku posle udarca glavom, a zatim i udarac Salaha pet minuta kasnije. Još dva zicera do kraja poluvremena imao je Žota i još dva puta je odlično odbranio Gulaši.

Još jednu priliku za Lajpcig u prvom delu imao je Forsberg sa ivice šesnaesterca, a kod njegovog udarca istakao se još jednom Alison.

Lajpcig je u drugom poluvremenu krenuo na sve ili ništa i najbolju priliku imali su u 65. minutu, kada je prečku pogodio Sorlot.

I onda Liverpul za tri minuta rešava utakmicu i dvomeč.

Prvo je Salah pogodio u 71. minutu na asistenciju Žote, a zatim i Salah u 74. minutu na asistenciju Origija i sve je bilo rešeno.