10. Marta 2019.

Remi Monaka i Bordoa, Falkao pogodio

Na stadionu “Luj II”, Monako je bio taj koji je prvi stigao do prednosti, ali su “žirondinci” uspeli da izjednače sa penala i spreče domaćine da slave pobedu.

21.00 Marsej – Nica

Monako, koji je osvojio 11 poena od 15 mogućih na pet susreta pre ovoga, poveo je u 48. minutu. Posle centaršuta sa leve strane, Falkao je odlično šutirao glavom i zatresao je mrežu. Bio je to njegov 62. gol na jubilarnom stotom ligaškom meču za Monako.

Bordo je do boda došao iz jedanaesterca, i to u 65. minutu a strelac sa bele tačke bio je Žimi Brijan.

Olimpik Lion je pokazao dva lica u susretu sa Strazburom. Vodio je Lion kao gost sa 2:0, da bi potom primio dva gola. Musa Dembele je sa dva gola u trećem i 51. minutu doneo lepu prednost ekipi iz Liona, ali je u roku od minut, tačnije u 69. i 70. sve to palo u vodu kada je Ludovik Ažork postigao dva gola za domaći tim.

Peh za Lion je povreda beka Marsela, pa je neizvestan njegov nastup na revanš meču osmine finala Lige šampiona sa Barselonom.

Lider prvenstva Pari Sen Žermen nije igrao, tačnije meč “svetaca” i Nanta je odložen zbog najavljenog protesta “žutih prsluka” u Nantu.