Remi Bugarske i Crne Gore u Sofiji, sudija izmislio penal za domaćina

Grupa H:
20:45 Albanija – Turska
20:45 Andora – Island
20:45 Moldavija – Francuska

Izabranici selektora Ljubiše Tumbakovića imali su lepu priliku da se u Podgoricu vrate sa sva tri boda, ali ima je pala koncentracija u finišu.

Imala je Crna Gora prednost od 50. minuta susreta, međutim, osam minuta pre kraja, Bugarska je izjednačila pogotkom iz jedanaesterca. Može se reći da je remi posle svega što smo videli, ipak najrealniji ishod dvoboja u A grupi.

Imali su i Bugari i Crnogorci po jednu dobru priliku u prvom poluvremenu. Udarac Nedeleva u 15. minutu je izblokiran u poslednji čas,da bi tri minuta kasnije i Mirko Ivanić propustio izvsnu priliku kada je golman Bugarske Mihailov sjajnom intervencijom sprečio pogodak.

Čim je krenulo drugo poluvreme, gosti su poveli. Igrao se 50. minut kada je posle brze kontre Stefan Mugoša namestio loptu na levu nogu, usledio je precizan udarac sa 16 metara u desni donji ugao za 0:1.

Marko Janković je u 61. minutu mogao da povisi na 2:0, ali su i Bugari mogli da izjednače u 77. minutu, međutim, golman Crne Gore Danijel Petković je odlično odbranio.

Ipak, u 82. minutu sudija Rudi Buke je pokazao na belu tačku, iako je Vladimir Jovović oborio igrača Bugarske van 16 metara. Precizan sa bele tačke bio je Todor Nedelev za konačnih 1:1.

Imali su i jedni i drugi po šansu u nadoknadi vremena, ali rezultat se nije promenio, pa će morati da se zadovolje podelom plena.