Remi Atletika i Bajerna, pobjeda Liverpula, Inter dobio još jednu šansu

A grupa Lige šampiona, 5. koloAtletiko – Bajern 1:1 (1:0)
Feliks 26 – Miler 86p
Lokomotiva – Salcburg 1:3 (0:2)
Mirančuk 79p – Beriša 29, 41, Adejemi 81

Šta je ispustio Atletiko, ogromnu priliku protiv rezervista aktuelnog šampiona Evrope, koji je ostao neporažen i posle godinu dana i devet meseci.

I to sve u poslednjih pet minuta kada su imali prednost stečenu preko Žoaa Feliksa i pregršt promašenih prilika.

Promašivali su Korea, Feliks, a na kraju i Ermoso, Dijego Simeone se već uplašio kazne i krenuo da uvodi defanzivce i kako to obično biva…

Kazna je usledila u samom finišu. Na teren je kročio “slavljenik” Tomas Miler, koji je odigrao 120. meč u eliti i postao rekorder, što je znao da proslavi.

Oborio ga je još jedan rezervista Felipe, a Miler iskoristio najstrožu kaznu.

Sada će Atletiko morati da u Salcburgu igra meč za direktran prolaz protiv nezgodnih Austrijanaca, koji su ranije slavili u Moskvi protiv Lokomotive 3:1 i podigli se iz “mrtvih”.

Za plasman u nokaut fazu “jorgandžijama” će biti neophodan bar bod.

To neće biti nimalo lak zadatak, posebno kada se pogleda u kakvoj je formi Salcburg.

Još jednog madridskom velikanu “visi” prolaz, isto kao i Real Madridu.

U jednom od derbija 5. kola Lige šampiona Liverpul je savladao Ajaks na “Enfildu” rezultatom 1:0 (0:0).

Liga šampiona, grupa D:
Liverpul – Ajaks 1:0 (0:0)
Džons 58
Atalanta – Mitjiland 1:1 (0:1)
Romero 79 – Šolc 14

Sada je jasno – Liverpul je definitivno prvi na tabeli grupe D, a Ajaks i Atalanta će u poslednjem kolu u direktnom duelu u Amsterdamu odlučiti o drugoj “karti” za osminu finala.

U drugoj utakmici ove grupe Mitjiland je izvukao bod u Bergamu protiv Atalante 1:1 (0:1) i tako se “upisao” na tabeli.

Pomalo su razočarali Liverpul i Ajaks, iako je počelo ofanzivno i sa dve odlične prilike za Liverpul, tačnije Kurtisa Džonsa.

Dva puta je ugrozio Onanu, prvo posle povratne lopte Dioga Žote, a onda par minuta kasnije i nakon dodavanja Mohameda Salaha kada je Džons pogodio stativu.

Na golu Liverpula u ovom meču bio je mladi irski golman Kejomin Keleher, ali Ajaks nije bio uobičajeno ofanzivan da bi to iskoristio.

Jedini koji je zagrejao rukavice 22-godišnjeg Irca bio je Mazraui u 32. minutu, kada je Keleher napravio maestralnu paradu i odbranio.

To je bilo sve što se tiče prvog poluvremena, a u drugom je Ajaks izašao na teren nešto odlučniji da napadne.

Prvu šansu imao je Dejvi Klasen posle centaršuta Davida Neresa, a onda se i sam Neres našao u prilici, ali je pogodio spoljni deo mreže.

Potom je pogodio i stativu Neres u 57. minutu, a minut kasnije je golman Ajaksa Andre Onana napravio početničku grešku.

Katastrofalno je procenio let lopte, mislio da ide u gol-aut, a iza njega se prikrao Kurtis Džons i poslao je u praznu mrežu.

Tek tada se “otvorila” utakmica, “kopljanici” su imali razlog više da krenu u napad, ali ovo nije bilo njihovo veče.

Zapravo, znali su igrači Ajaksa da će, bez obzira na ishod ovog kola, u poslednjem imati “meč-loptu” protiv Atalante na “Johan Krojf areni”.

Zbog toga i nismo videli značajniji pritisak u poslednjih pola sata kako bi došli do izjednačenja.

Za to vreme, u Bergamu je meč počeo prilično iznenađujuće, jer je autsajder Mitjiland poveo u 14. minutu golom Aleksandera Šolca.

Naravno, Atalanta je bila mnogo bolji tim, napadala je, ali to nije uspevala da pretvori u pobedu nad Dancima, kojima je u prvom kolu dala četiri gola u gostima.

Italijani su želeli makar do gola i jednog boda kojim bi došli ispred Ajaksa na tabeli i u tome su uspeli.

U 79. minutu je Kristijan Romero zatresao mrežu i omogućio Atalanti “luksuz” da joj i nerešen ishod u Amsterdamu garantuje prolaz u osminu finala.

Dakle, Liverpul sa 12 bodova će moći “turistički” da ode u Dortmund gde će ga dočekati Mitjiland, a u Amsterdamu će biti drame.

Atalanta je došla do osmog boda, a Ajaks je ostao na sedam, pa će Italijanima i bod odgovarati, dok će Tadić i drugovi morati da trijumfuju i tako se plasiraju u nokaut fazu.

Fudbaleri Intera pobedili su Borusiju Menhengladbah rezultatom 3:2 i ostali u trci za plasman u nokaut fazu.

Posle četiri odigrane utakmice su fudbaleri Intera imali samo dva boda u Ligi šampiona i svi su ih već prežalili, ali izgleda da još uvek ništa nije gotovo.

Neroazuri su uspeli da pobede Borusiju Menhengladbah na gostovanju i to rezultatom 3:2 i ostali su u trci za plasman dalje jer imaju 5 bodova, Real i Šahtjor po 7, a Borusija 8.

Inter je u prvoj polovini prvog poluvremena uspeo da stigne do vođstva, kada je Mateo Darmijan ušao u kazneni prostor i šutirao oštro po zemlji, pa lopta prolazi kroz noge golmanu Borusije i to je bilo 1:0. Gol možete videti OVDE.

Da se stvari malo “začine” postarao se Asane Plea u prvom minutu sudijske nadoknade bio na pravom mestu u šesnaestercu i samo poslao loptu tamo gde Handanović ne može da je dohvati, 1:1. Gol možete videti OVDE.

U drugom poluvremenu su timovi samo nastavili tamo gde su stali. Romelu Lukaku je u 64. minutu postigao drugi gol Intera kada je posle “čudne” kontre uspeo da se oslobodi čuvara i loptu pošalje pravo u gol.

Lukakuov gol možete videti OVDE.

Nije prošlo ni deset minuta, a mreža Borusije Menhengladbah se zaljuljala. Ponovo je Romelu Lukaku bio glavni akter koji je sada dosta lakše savladao Jana Zomera.

Samo dva minuta kasnije je stigao odgovor Borusije Menhengladbah. Posle greške Aleksisa Sančesa se otvorila sjajna situacija i Plea postiže svoj drugi pogodak, smanjio je na 2:3 u 75. minutu i imali smo novu dramu.

Mogao je Ešli Jang da reši utakmicu u 77. minutu, ali je uspeo da sa gol linije promaši čitav gol Borusije. U 83. minutu je stigla kazna za Inter, Plea je postigao i treći gol na meču, kompletirao het-trik, ali je VAR reagovao.

Zbog ofsajd pozicije je ovaj pogodak poništen i Inter ostaje u prednosti od 3:2 i šanse za prolazak dalje ostale su da žive. Glavni sudija je meč produžio za još šest minuta, Borusija je krenula u još jaču ofanzivu, ali se ništa nije promenilo.