21. Maja 2022.

Real završio sezonu remijem – Levante se časno oprostio

Real Madrid je još ranije osvojio šampionsku titulu i potpuno rasterećeno ušli su u poslednji ovosezonski meč sa Betisom.

Osvajač kupa je sebi osigurao mesto u Evropi naredne sezone i nisu morali mnogo da se naprežu, a meč je završen najnepopularnijim rezultatom 0:0.

Što se tiče druge utakmice u večernjem terminu u petak, fudbaleri Levantea su se časno oprostili od LaLige pobedivši Rajo Valjekano na gostujućem terenu rezultatom 4:2.

Alvaro Garsija je u 18. minutu pogodio za vođstvo Raja, dok je Gonsalo Melero 8 minuta kasnije doneo izjednačenje, a za preokret se pobrinuo Marti u 44. minutu da bi na 3:1 u samom finišu poluvremena povisio Melero.

Smanjio je Rajo na 3:2 u 61. minutu kada je Serhi Gvardiola iskoristio jedanaesterac, a za konačnih 4:2 pobrinuo se Koke u 76. minutu utakmice.