7. Decembra 2021.

Real sa Jovićem nadigrao Inter, “petarda” Dortmunda za oproštaj

Oba tima idu u osminu finala elitnog takmičenja, dok je Šerif još ranije obezbedio prelazak u Ligu Evrope sa treće pozicije, a nju osigurao u poslednjem kolu remijem protiv Šahtjora – 1:1 (1:0).

Srpski napadač Luka Jović je, posle gola i asistencije protiv Real Sosijedada, ove večeri dobio šansu da od starta predvodi napad “kraljevskog kluba”.

Međutim, nije bio efikasan kao pre tri dana. Imao je samo jedan pravi pokušaj, i to u prvom poluvremenu, ali nije bio precizan.

Jedini gol na utakmici u Madridu postigao je Toni Kros u 17. minutu kada je u svom stilu, sa ivice kaznenog prostora, pogodio donji ćošak gola.

I kasnije je Real stvarao više šansi, ali Vinisijus Žunior i Rodrigo nisu bili precizni.

Interu je bila potrebna pobeda za prvo mesto u grupi, ali do nje nije mogao, posebno nakon 64. minuta kada je Nikolo Barela dobio direktan crveni karton.

Trijumf Reala u 79. minutu potvrdio je Marko Asensio za konačnih 2:0.

U okviru iste grupe Šahtjor je savladao Šerif u Kijevu i tako se utešnom pobedom oprostio od evropskih takmičenja za tekuću sezonu.

Vodeći gol na toj utakmici postigao je Fernando u 42. minutu.

Borusija Dortmund bila je još ubedljivija protiv Bešiktaša slavivši trijumf rezultatom 4:0 (2:0).

Poveli su “milioneri” u 29. minutu preko Donijela Malena, da bi u 43. direktan crveni karton za “crne orlove” dobio Velinton.

Do kraja poluvremena je Marko Rojs povisio rezultat iz penala, da bi u nastavku isti igrač pogodio još jednom u 53. minutu.

Konačan rezultat postavio je Erling Haland deset minuta kasnije.

U grupi C je sve bilo poznato pre poslednjeg kola – Ajaks i Sporting idu u nokaut fazu Lige šampiona, a Borusija Dortmund Lige Evrope, ali su favoriti ipak bili na visini zadatka i vrlo efikasni.