11. Marta 2019.

Real primio gol, pa zgromio Valjadolid

U situaciji kada se ne zna šta će biti sa trenerom Solarijem i kada se najavljuje njegov odlazak, Real je uspeo da sve probleme ostavi po strani i dođe do 16. pobede u sezoni.

Istina, nije krenulo dobro jer je Valjadolid preko Alkaraza u 12. minutu promašio penal, a domaćin je uspeo i da povede i to u 29. minutu.

Strelac je bio Tuhami. On je posle centaršuta sa desne strane uklizao u želji da stigne loptu, to mu je uspelo, skrenuo ju je u mrežu i Valjadolid je stekao prednost.

Potom je Rafael Varan u 34. minutu izjednačio na 1:1, da bi u nastavku Real u 51. minutu poveo sa penala. Strelac je bio Karim Benzema.

Isti igrač je osam minuta kasnije postigao još jedan gol i to posle kornera koji je izveo Toni Kros, da bi pet minuta pre kraja, na asistenciju Benzeme i Luka Modrić pogodio mrežu, posle odličnog ulaza i šuta iskosa sa leve strane.

Pet minuta pre toga, gosti su ostali sa desetoricom jer je Kazemiro dobio drugi žuti, automatski i crveni karton.

LaLiga, 27. kolo:

Selta – Betis 0:1 (0:0)
Hese Rodriges 80
Đirona – Valensija 2:3 (1:1)
(Ramaljo 22, Stuani 83 – Gedeš 14, Pareho 53, Tores 90)
Sevilja – Sosijedad 5:2 (1:1)
(Sarabija 25, Ben Jeder 48, 58,61, Ojarzabal 69ag – Ojarzabal 28,77p)
Levante – Viljareal 0:2 (0:0)
(Rober 90+3ag, Čukvueze 90+6)
Valjadolid – Real 1:4 (1:1)
(Tuhami 29 – Varan 34, Benzema 51p, 59, Modrić 85)

Alaves – Eibar 1:1
Atletiko (M) – Leganes 1:0 (0:0)
Barselona – Rajo Valjekano 3:1 (1:1)
Hetafe – Ueska 2:1 (0:1)

Petak:
Atletik Bilbao – Espanjol 1:1 (0:1)

Sevilja je na svom terenu pobedila Real Sosijedad sa 5:2, a najzapaženiji akter meča bio je napadač domaćih Visam ben Jeder, koji je postigao čak tri gola u rasponu od svega 13 minuta.

On je prvo iskoristio asistenciju Hesusa Navasa u 48. minutu, da bi deset minuta kasnije bio snalažljiv u gužvi.

Konačno u 61. minutu iskoristio je veliku grešku golmana i defanzivca gostiju, preciznim udarcem sa distance poslao je loptu u praznu mrežu.

Viljareal je do bodova na gostovanju Levanteu stigao bukvalno u sudijskoj nadoknadi. Prvo je Rober postigao autogol u trećem minutu nadoknade, da bi se samo tri minita kasnije u strelce upisao i Čukvueze.