2. Novembra 2022.

Real napunio mrežu Seltika, RB Lajpcig osigurao nokaut fazu

Madriđani su to pravo osigurali i pre nego što su napunili mrežu Seltika u poslednjem kolu grupne faze, dok je nemački tim overio vizu ubedljivom pobedom nad Šahtjorom u gostima.

Prvak Evrope je opravdao ulogu favorita i mada nije imao imperativ pobede praktično je sa „pola gasa“ napunio mrežu Seltika – 5:0 (2:0).

Prvak Škotske brzo je poklekao zahvaljujući dva dosuđena penala u prvih 20-tak minuta igre na stadionu „Santijago Bernabeu“. Oba puta gostujući igrači igrali su rukom u svom kaznenom prostoru, pa je Francuskinja Stefani Frapar uz konsultaciju sa VAR sobom oba puta pokazala na belu tačku.

Prvi izvođač najstrože kazne bio je Luka Modrić, drugi Rodrigo.

Mogao je Seltik brzo da se vrati u igru pošto je u 35. minutu Frapar pokazala na jedanesterac i na drugoj strani terena posle prekršaja Ferlana Medija u kaznrnom prostoru Reala. Međutim, sjajni golman Tibo Kurtoa uspeo je da odbrani udarac hrvatskog internacionalca Josipa Juranovića.

(Kurtoa brani penal Juranoviću) Real Madrid's Thibaut Courtois saves a penalty kick from Celtic's Josip Juranovic Champions League - Group F - Real Madrid v Celtic
REUTERS/Juan Medina (Kurtoa brani penal Juranoviću)

U drugom poluvremenu Marko Asensio je vrlo brzo postigao treći gol za Real, posle čega više nije bilo nikakve dileme oko pobedinka, ako je to uopšte i bilo pitanje. Do kraja meča Vinisijus Žunior i Federiko Valverde samo su dotukli grogiranog protivnika.

Portugalac Žota je u finišu meča samo ublažio poraz gostiju iz Glazgova.

Real je tako osigurao prvo mesto na tabeli, dok je RB Lajpcig u direktnom duelu sa Šahtjorom obezbedio drugo mesto i plsman u nokaut fazu.

(Vili Orban iz RB Lajpciga i Lasina Traore iz Šahtjora) RB Leipzig's Willi Orban in action with Shakhtar Donetsk's Lassina Traore Champions League - Group F - Shakhtar Donetsk v RB Leipzig
REUTERS/Aleksandra Szmigiel (Vili Orban iz RB Lajpciga i Lasina Traore iz Šahtjora)

Nemcima je bio dovoljan i bod na gostovanju Šahtjoru, ali su zabeležili više nego ubedljiv trijumf – 0:4 (0:3). Enkunku je na asistenciju Tima Vernera doneo Lajpcigu prenost na poluvremenu, da bi u nastavku meča Andre Silva, Soboslaj i Dani Olmo doneli gostima ubedljiv trijumf.

Ukrajinci su iz poznatih razloga bili domoćaini u Varšavi.

Rezultati i strelci:

Real Madrid – Seltik 5:1 (Modrić 6 p, Rodrigo 21p, M. Asensio 51, Vinisijus Ž. 61, Valverde 71 – Žota 84), Šahtjor Donjeck – RB Lajpcig 0:4 (Enkunku 10, A. Silva 50, Soboslaj 62, Olmo 68)