20. Juna 2022.

Real Madrid je šampion Španije – Barselona na koljenima

Real je u četvrtoj utakmici finala ACB lige pobedio Barselonu rezultatom 81:74.

Real je tako došao do 36. titule u nacionalnom prvenstvu Španije. To je ujedno prva titula Reala nakon 2019. godine.

Prva četvrtina bila je izuzetno tvrda, budući da je u istoj postignuto svega 23 poena, a na mali odmor je Real otišao sa prednošću 13:10.

U drugoj deonici Real je dosta bolje zaigrao – Igrači koje j sa klupe predvodi Ćus Mateo u odsustvu Pabla Lasa, napravili su razliku od 13 poena sredinom 2/4.

Međutim Barsa se vratila i na poluvreme se otišlo minimalnom prednođću Madriđana 34:33.

U trećoj četvrtini Real je konstantno imao prednost sve do pred kraj četvrtine, kada je Barselona prvi put povela na ovoj utakmici.

Onda su sudije dosudile nesportski faul Niku Kalatesu i Real je povratio vođstvo.

Početkom odlučujuće četvrtine Barsa je potpuno stala napadački, a Real je to iskoristio pa je prednost Madriđana rasla – Barselona je bila na konopcima, na oduševljenje navijača Reala.

Ključne poene ubacio je Fabijen Kozer na minut do kraja, kada je na 6 razlike pogodio trojku.

Real je do pobede predvodio fenomenalni Valter Tavares sa dabl-dabl učinkom – 25 poena i 13 skokova.

Pratio ga je Fabijen Kozer koji je ponovo odigrao sjajno u prelomnim trenucima. Francuski košarkaš je ubacio 17 poena na ovom meču.

U redovima Barselone prednjačio je Mirotić sa 14 poena, a odličnu utakmicu je odigrao Nik Kalates koji je ubacio 12 poena uz devet asistencija.