Liverpul – Real Madrid 0:1 (0:1)
Vinisijus 59
Stadion: Stadion “Francuska” (Pariz)
Sudija: Klemen Turpan (Francuska)

Španski tim je u velikom finalu bio bolji od Liverpula rezultatom 1:0, a strelac jedinog gola bio je Vinisijus u 59. minutu igre.

Izabranici Karla Ančelotija su sa samo četiri udarca ka golu Alisona (od toga jedan u okvir) stigli do pobede, dok protivniku nisu bila dovoljna ni 23 pored raspoloženog Tiba Kurtoe.

Belgijski golman odigrao je jednu od partija karijere i baš kao protiv PSŽ-a i Sitija omogućio svojoj ekipi da slavi na ovom meču.

Kao što statistika svedoči, Liverpul je bio dominantan protivnik od samog starta meča. Fudbaleri Jirgena Klopa su uporno napadali i ulazili u prilike, ali nisu uspevali da ih do kraja realizuju. Najbliže su golu prišli u prvom poluvremenu kada je šut Manea skinuo Kurtoa nakon čega se lopta odbila od stativu i izašla iz gola.

Liverpul: Alison – Aleksander Arnold, Konate, Van Djak, Robertson – Fabinjo, Henderson (od 77. Keita), Alkantara (od 77. Firmino) – Dijaz (od 65. Žota), Mane, SalahReal Madrid: Kurtoa – Karvahal, Militao, Alaba, Mendi – Kazemiro, Kros, Modrić (od 89. Sebaljos), Valverde (od 86. Kamavinga) – Vinisijus (od 90+2 Rodrigo), Benzema

Pred kraj tog dela igre dogodila se i sporna situacija kada je gol Karima Benzema poništen zbog ofsajda. Fabinjo jeste poslednji igrao loptom, ali se ona pre od njega odbila nakon što ju je zahvatio igrač Reala. VAR soba je donela odluku da gol ne važi, te smo na pauzu otišli bez pogodaka.

Kako su igrali prvo, tako su ušli u drugo poluvreme igrači Liverpula. Dominirali, napadali i potom hladan tuš. Valverde je probio i poslao neverovatan dijagonalni pas koji je pronašao Vinisijusa na drugoj strani. Mladi fudbaler nije imao problem da loptu smesti u nebranjenu mrežu, a kuda je ista prošla nikome nije jasno.

Nastavio je Liverpul i posle toga da napada, ali se u tim momentima razgoropadio Kurtoa. Naposletku su Englezi i skoro pa odustali ili se nama tako činilo, indisponirani performansom čuvara mreže Reala.

Madriđani su slavili u poslednjih osam finala Lige šampiona u kojima su igrali i ukupno imaju 14 pobeda u poslednjih 17 finala. Poslednji put su poraženo 1981. u Parizu upravo u Liverpula protiv kojih su osvojili i prethodnu titulu 2018. godine.

Španski prvak sada ima duplo više “ušatih” trofeja od prvog pratioca Milana, dok Liverpul ostaje na šest.

Finale u francuskoj prestonici će ostati u pamćenju i po svojevrsnom skandalu nakon što je meč kasnio više od pola sata. Zvanično saopštenje je glasilo da su krivi navijači zbog kasnog ulaska na stadion, ali se kasnije ispostavilo da je organizacija bila očajna.

Navijači sa uredno kupljenim kartama su satima stajali u redovima, bilo je i onih koji su pokušali da uđu besplatno, a tamošnja policija se u svom maniru odlučila da upotrebi suzavac bez obzira na to što je među okupljenima bilo dece i trudnica