26. Novembra 2020.

Real i Bajern rutinski, Atalanta “osvojila” Enfild, sjajni Tadić, remi Lokomotive, pobjeda Sitija

Liga šampiona, B grupa
Inter – Real Madrid 0:2 (0:1)
Azar 7p, Rodrigo 59
Stadion:
 “Đuzepe Meaca” (bez gledalaca)
Sudija: Entoni Tejlor (Engleska)

U duelu timova koji su pre ove runde bili van zone za osminu finalu, Real je lako slavio golovima Edena Azara u 7. minutu iz penala i Rodriga Goesa u 58.

Tim Zinedina Zidana potpuno je nadigrao najzvučnijeg rivala u grupi i dodatno ga gurnuo u nezgodnu poziciju za čak i ostanak u Evropi, a kamoli prolazu dalje, što samo čudo može da spreči.

Da će ovo biti Realovo veče videlo se već na startu meča na “Đuzepe Meaci”.

Nikolo Barela je nesmotreno oborio Naća Fernandesa, a sudija Entoni Tejlor lagano pokazao na “belu tačku”, sa koje je Azar bio siguran.

Isti sudija dospeo je u centar pažnje posle malo više od pola sata kada je Arturo Vidal oboren kod gola Reala, ali se nije oglasio.

Čileanac je prosto pobesneo, napao ga je verbalno, a potom i fizički i u roku od nepunog minuta zaradio isključenje.

Već tada je sve bilo gotovo…

I do tada “nerazuri” nisu ništa napravili, a tek posle toga.

Real je sve to iskoristio i rutinski sve završio na početku drugog poluvremena kada je Rodrigo Goes stavio tačku.

Rutinski trijumf “kraljevića” za novu brigu treneru Intera Antoniju Konteu i novu eliminaciju u grupnoj fazi elitnog takmičenja.

U grupi D Lige šampiona je u prvo poluvreme “bačeno niz vetar”, ali je u drugom došlo do veoma zanimljivog raspleta.

Pre svega u Liverpulu gde je Atalanta šokirala šampiona Engleske i savladala ga sa 2:0 (0:0), čime se osvetila za poraz od 5:0 u Bergamu.

U drugom susretu Ajaks je opravdao ulogu favorita protiv Mitjilanda sa 3:1 (0:0), uz dve asistencije Dušana Tadića.

Na taj način se zakuvala situacija pred poslednja dva kola, pošto Liverpul sada ima 9, Atalanta i Ajaks po 6, a Mitjiland 0 bodova.

Liga šampiona, grupa D:
Liverpul – Atalanta 0:2 (0:0)
Iličić 60, Gosens 64
Ajaks – Mitjiland 3:1 (0:0)
Gravenberh 47, Mazraui 49, Neres 66 – Mabil 80p

Iako u prvom poluvremenu nismo videli nijedan gol na ove dve utakmice, (zapravo bilo ih je samo tri na svim utakmicama Lige šampiona), dobili smo nagoveštaj onoga što će se dešavati u drugom delu susreta.

Na “Enfildu” je Atalanta bila ta koja je diktirala tempo protiv Liverpula sa trojicom tinejdžera u startnoj postavi (Neko i Ris Vilijams i Kurtis Džouns).

Najbolju šansu imao je Robin Gosens kada mu je Alison odbranio udarac, a veći motiv Atalante prevagnuo je i u drugom delu susreta.

Napadali su gosti i u 60. minutu konačno došli do vodećeg gola. Papu Gomes je maestralno proigrao Josipa Iličića, a on je zatresao mrežu ispred nemoćnog Alisona.

Samo četiri minuta kasnije novi “hladan tuš” za Liverpul. Ponovo je Gomes započeo akciju dugom loptom za Hatebora, on je spustio loptu na peterac za Gosensa, a on je doneo velikih 2:0.

To je bila zaliha koju je tim Đan Pjera Gasperinija umešno sačuvao do kraja.

Opredelio se za odbranu i nije imao težak zadatak, pošto Liverpul nije za 90 minuta uputio niti jedan šut u okvir gola.

A u Bergamu su dali pet golova…

Liga šampiona, grupa C:Olimpijakos – Mančester siti 0:1 (0:1)
Foden 36
Olimpik Marselj – Porto 0:2 (0:1)
Sanusi 39, Oliveira 72

Ajaks u prvom poluvremenu je tražio način da dođe do gola, a onda su “kopljanici” u poluvremenu očigledno pronašli “recept” i to sproveli u delo već u prva četiri minuta.

Lako im je kada u timu imaju raspoloženog Dušana Tadića, koji je namestio oba gola.

Prvo je dodao loptu do Rajana Gravenberha koji je sa 20-ak metara odapeo strelu pod prečku gola Mitjilanda.

A onda je i efektno proigrao Nusira Mazrauija za ekspresnih 2:0.

U 66. minutu se u listu strelaca upisao i David Neres posle asistencije Traorea.

Gosti su stigli do počasnog pogotka u 80. minutu iz penala.

Precizan sa 11 metara je bio Aver Mabil.

Lokomotiva iz Moske odigrala je nerešeno protiv Atletika u Madridu – 0:0.

Marko Nikolić osvojio je treći bod i ostao u igri za plasman u nokaut fazu.

Atletiko nije uspeo da slomi tvrdu Lokomotivu i sve je otvoreno.

Napadali su tokom cele utakmice i posebno su opasni bili u prvom poluvremenu.

Uputili su 11 šuteva na gol i četiri u okvir.

Karasko, Feliks, Ljorente i Korea imali su ukupno pet šansi u prvih 12 minuta.

Tri udarca otišla su pored gola, dok je dva zaustavio gostujući golman.

Giljerme je odlično odbranio još jedan udarac Ljorentea u 28. minutu.

Nastavio je da blista i u nastavku.

Odbranio je još tri šuta i sprečio napadače Atletika da zatresu mrežu.

Videli smo i poništen gol Kokea u 65. minutu.

Hrabra igra, dobra i disciplinovana odbrana doneli su bod Moskovljanima.

Bajern je kod kuće rutinski savladao Salcburg – 3:1 (1:0).

Robert Levandovski doneo je prednost u 42. minutu, na asistenciju Milera.

Duplirao ju je Kingsli Koman u 52. minutu.

Liroj Sane postigao je gol u 68. minutu i tada je sve bilo jasno.

Salcburg je ostao sa igračem manje, pošto je Roka zaradio drugi žuti i crveni karton u 66. minutu.

Počasni gol postigao je Beriša u 73. minutu.

Fudbaleri Mančester sitija savladali su Olimpijakos u gostima, u meču 4. kola grupne faze Lige šampiona – 0:1 (0:1).

Liga šampiona, 4. kolo

Olimpijakos – Mančester siti 0:1 (0:1)
Foden 36

Stadion: Jorgos Karaiskakis
Sudija: D. Masa (Italija)

Siti je obezbedio plasman u nokaut fazu Lige šampiona ovom pobedom.

U naredne dve utakmice potreban im je samo jedan bod kako bi overili prvo mesto u grupi.

Siti je tokom čitavog prvog poluvremena napadao i igralo se uglavnom na polovini Olimpijakosa.

Do prednosti su stigli u 36. minutu, posle nekoliko propuštenih prilika.

Mendi je pronašao Sterlinga, koji ’štiklom’ pronalazi Fodena i mladi Englez posle sjajne asistencije sunarodnika smešta loptu u mrežu.

U drugom poluvremenu je Siti nastavio sa ofanzivom.

Istakao se golman domaće ekipe Žose Sa, koji je odbranio nekoliko udaraca Fodena, Sterlinga i Gindoana.

Siti je rutinski zadržao prednost i overio plasman u osminu finala.

Borusija Menhengladbah – Šahtjor 4:0 (3:0)
Štindl 16 (p), Elvedi 34, Embolo 45+1, Vendt 77Stadion: Borusija Park
Sudija: Čunet Čakir (Turska)

Menhengladbah je očekivano bio ubedljiv protiv Šahtjora – 4:0 (3:0).

Od starta je Menhen krenuo ofanzivno i Pavlov je morao dva puta da interveniše u prvih sedam minuta.

Povela je Borusija golom Štindla iz penala u 16. minutu.

Prednost je duplirao Niko Elvedi, koji je postigao pogodak glavom u 34. minutu.

Embolo je bio najzapaženiji igrač na terenu, propustio je nekoliko prilika, a na kraju je uspeo da se upiše u strelce.