14. Maja 2021.

Real drži korak, “kralj” ubjedljiv u Granadi

Tako su izabranici trenera Zinedina Zidana nastavili trku za titulu sa rivalima, Atletiko Madridom i Barselonom, koji su ranije igrali svoje mečeve.

Real je od početka do kraja kontrolisao situaciju na meču u Andaluziji i zasluženo stigao do 23. pobede u sezoni.

MOŽDA VAS ZANIMA

Kraljevski klub sada ima dva boda manje od Atletika koji je prvi sa 80 bodova, na dva kola pre kraja, dok je Barselona treća sa 76 bodova.

Na meču u Granadi, Benzema je u 14. minutu imao prvu priliku, nije bio uspešan, ali tri minuta kasnije Real je stekao prednost.

Migel je sjajno proigrao Luku Modrića, hrvatski fudbaler je utrčao iza leđa odbrane i preciznim udarcem iskosa sa leve strane pogodio donji levi ugao.

U poslednjem minutu prvog dela nova šansa za Real, Vinisijus Žunior nije je iskoristio, ali minut kasnije bilo je 0:2.

Rodrigo je po desnoj strani vukao loptu gotovo od centra, ušao u kazneni prostor i preciznim udarcem smestio loptu u mrežu.

Igrao se 71. minut kada je Rodrigo Molina dobro reagovao na odbijenu loptu i smestio je mrežu Reala za 1:2.

Ipak, jak finiš Madriđana, koji su u 75. i 77. minutu postigli još dva gola.

Prvo je Alvaro Odriazola šutirao pod prečku za 1:3, da bi potom posle katastrofalne greške golmana domaćina i Karim Benzema zatresao mrežu za konačnih 1:4.