11. Aprila 2021.

Rat Solskjera i Murinja oko Sona i “večere”

Junajted je kao gost pobedio Totenhem sa 3:1, a varnica je izbila zbog poništenog gola Edinsona Kavanija u 30. minutu.

Urugvajcu je poništen gol jer je prethodno konktakt Mektominija i Sona okarakteriran kao faul veziste Junajteda, ali tek posle gledanja VAR snimka.

To je razljutilo Solskjera.

Utakmica je bila u našim rukama, bio je to savršeno čist gol. Nije trebalo da budemo nasankani. Ako moram da kažem, da je moj sin ostao tako tri minuta da se valja po terenu i da mu je trebalo desetak kolega da mu pomognu, ne bi dobio večeru! Nismo mi bili nasankani, sudija je!”, rekao je Solskjer posle meča.

Norvežanin je i u petak, pre utakmice, rekao kako je Erik Lamela jesenas u Mančesteru prljavim trikom naterao Antonija Marsijala da mu uzvrati i bude isključen.

Murinjo je smesta odgovorio na prozivku Solskjera za ponašanje Hong Min Sona.

Da, već sam to rekao Oleu, kakva je to stvar… Ne dati nekom večeru? U skladu sa tim mogu samo da kažem sa je Son veoma srećam momak jer je njegov otac bolja osoba od Olea! Jer dužnost oca je, a i ja sam otac, da uvek hrani svoju decu, bez obzira šta urade. Ako morate da kradete večeru svojoj deci, onda je kradete. Mi u Portugalu kažemo, ‘hleb je hleb, a sir je sir’. Veoma sam razočaran i već sam rekao Oleu šta mislim o njegovoj izjavi“, poručio je Murinjo.