27. Jula 2019.

“Rat” Madriđana u Americi – Simeone uništio Zidana, povreda Jovića

Fudbaleri Atletika su u prijateljskoj utakmici savladali Real sa 7:3, a meč je obeležila i povreda Luke Jovića.

Reprezentativac Srbije je posle pola sata igre morao da napusti teren, pošto je povredio skočni zglob u duelu sa golmanom protivničkog tima Janom Oblakom.

Utakmicu punu uzbuđenja upotpunili su i crveni kartoni za napadača Atletika Dijega Kostu, koji je postigao četiri gola, i beka Reala Danija Karvahala.

Meč je odigran u okviru Međunarodnog kupa šampiona u Nju Džersiju, ali nikako nije mogao da ponese epitet prijateljskog.

To je primetio i Zidan.

“Mi smo izašli da odigramo prijateljsku utakmicu. Oni su mislili drugačije“, rekao je Zidan.

Atletiko je furiozno startovao meč i poveo već u prvom minutu golom Dijega Koste, na asistenciju novajlije Žoaa Feliksa.

Mladi Portugalac se upisao u strelce u osmom minutu, u 13. je Anhel Korea zamenio Alvara Moratu i šest minuta kasnije postigao gol, da bi kanonadu “Jorgandžija” u prvih pola sata meča upotpunio Kosta, svojim drugim pogotkom.

Brazilac sa španskim pasošem je u 45. minutu iskoristio penal, a još jednom je zatresao mrežu protivnika u 51. minutu, uz novu asistenciju Feliksa.

Prvi gol za Real postigao je Naćo u 59. minutu, Vitolo je uzvratio u 70, a u poslednjih deset minuta Zidanovi puleni su uspeli da stignu do dva pogotka, najpre je Karim Benzema realizovao jedanaesterac, da bi konačnih 7:3 postavio Havijer Sančes u 89. minutu.