2. Aprila 2022.

Raspršeni snovi o Top 8 – debakl Zvezde u Minhenu

Na dva kola pre kraja, Zvezda je sada na skoru 11-15, dok je osmoplasirani Bajern na 13-12 i bitka za Top 8 je završena.

Da Zvezda dobije dva preostala meča do kraja, a da Bajern izgubi sva tri, Zvezda je svejedno lošija u međusobnom skoru jer je u prvoj utakmici pobedila sa tri poena razlike.

Crveno-beli tako nisu pobedili u Minhenu ni posle sedam godina.

Bajern su do pobede predvodili Rubit sa 22, Tomas sa 16 i Jaramaz sa 12 poena. Lučić je upisao pet poena. U ekipi Crvene zvezde istakli su se Kalinić sa 12 i Mitrović sa 11 poena.

Zvezda je sjajno otvorila utakmicu serijom 9:0 posle uvodnog koša Bajerna, imala je dobru prednost, ali je onda Agustin Rubit krenuo da muči Zvezdu i postigao je sedam poena u prvoj četvrtini.

Održavali su gosti prednost tokom čitave prve četvrtine, igrali su prepoznatljivu odbranu i na prvi mali odmor otišli su sa tri poena prednosti.

U drugoj četvrtini se sve raspalo i u odbrani i u napadu.

Bajern je rešetao sa svih strana – preko Hilijarda, Rubita i Hantera, kasnije se i Lučić uključio, a Zvezda je igrala duge napade i nije ih rešavala, iako ih je do sredine druge četvrtine održavao Ivanović.

Domaćin je napravio veliku seriju pred kraj deonice i otišao na najvećih +9, što je i bila prednost na poluvremenu. U prilog Zvezdi nije išlo ni što su ponovo promašili veliki broj slobodnih bacanja.

Veoma lošu igru iz druge, Zvezda je nastavila i u trećoj četvrtini.

Crveno-beli su za četiri minuta izgubili šest lopti, a za pet minuta su uspeli da upute samo jedan šut ka košu, pa su tako bili bez poena u prvih pet minuta treće deonice.

Na drugoj strani je raspoložen bio Jaramaz, pošto je bivši igrač Partizana postigao devet poena samo u trećoj četvrtini.

Prednost je samo rasla, prvo je bila dvocifrena, a onda i ogromnih +21, što je bila najveća prednost na meču.

Na kraju treće četvrtine je sve već bilo rešeno, pošto je bilo +20 za Bajern.

Zvezda je pokušala da u poslednjih deset minuta ublaži težak poraz u Minhenu.