Kompletno izdanje “orlova” u dvorani “Pik” u Segedinu i te kako može da raduje sve zaljubljenike u rukomet, jer je sve bilo na izuzetnom nivou na obe strane terena.

Pored svih problema sa koronavirusom i zaraženim igračima, ovaj trijumf je važan jer se otvaraju vrata druge faze, a nju će izabranici Tonija Đirone pokušati da izbore kroz duele sa Hrvatskom u subotu i Francuskom u ponedeljak.

Ove dve selekcije se sastaju kasnije tokom večeri, od 20.30 u svojevrsnom rukometnom klasiku.

Srbija: Bomaštar, Borzaš 2, Sretenović 2, Đukić 4, Pešić, Radivojević 5, Pešmalbek 2, Kukić 7, Šotić 3, Marsenić 2, Orbović, Milosavljević, Mitić, Đorđić 2, Cupara, Ivanišević.

Ukrajina: Terehov, Zalevski, Bujenko, Kasaj 3, Tjutjunik 2, Tilte, Kravčenko 2, Doncov 2, Horiga 6, Buržak, Bližnijuk, Turčenko 2, Minocki, Komok, Ilčenko 2, Artemenko 2.

Iako od početka 2022. godine srpski igrači nisu imali planiran broj zajedničkih treninga, uigranosti ne manjka, a može samo da hrabri kako će sve to izgledati kada se u stroj budu vratili braća Ilić, Abutović i ostali…

Ukrajina jeste bila autsajder, ali u kakvom god izdanju da je bila ove večeri, protiv razigrane Srbije nije imala nikakvu šansu.

Odbrana je bila granitna, a predvodio ju je mladi golman Milan Bomaštar, sa devet odbrana u prvom poluvremenu, da bi ga u drugom zamenio Vladimir Cupara.

Sjajna su bila i krila, šotić sa leve, odnosno, Đukić i Radivojević sa druge strane, ali najveće ohrabrenje donose bekovi i, prvenstveno, igra srednjaka Lazara Kukića.

Blistao je u prvom poluvremenu i kreirao, ali i pogađao (prvi promašaj imao tek u 51. minutu), pa je Srbija iz napada u napad sticala i povećavala prednost.

EPA-EFE/Tibor Illyes

Na poluvremenu je razlika iznosila šest golova (17:11), a u drugom delu je konstantno rasla i bilo je neminovno da će brzo postati dvocifrena.

To se i desilo sredinom drugog poluvremena, pogotovo kada je na gol stao Cupara.

Išla je razlika Srbije i do +12 u jednom momentu (31:19), ali je Ukrajina u poslednjim minutima vezala četiri gola i vratila jednocifrenu razliku.

Grafika: SofaScore

Za najboljeg igrača utakmice proglašen je Lazar Kukić, strelac sedam pogodaka, dok je u ekipi Srbije pet imao Bogdan Radivojević.

Đukić je imao četiri, Šotić tri, a po dva su dali Borzaš, Đorđić, Marsenić, Pečmalbek i Sretenović.

U ekipi Ukrajine najviše se istakao Horiha sa šest golova, a tri je dao Kašai.