10. Oktobra 2019.

Rapsodija Ivanovića – Partizan počeo odbranu Kupa sa 6:0

Apsolutni junak gostovanja u Grošnici bio je Đorđe Ivanović, strelac čak pet pogodaka.

Pored njega u strelce se upisao još samo Aleksandar Lutovac, kojem je ovo prvenac u crno-belom dresu.

Kup Srbija, 1/16 finala:
Vodojaža – Partizan 0:6 (0:1)
Ivanović 41, 45, 62, 67, 90 Lutovac 66
Stadion FK Vodojaža, Grošnica
Glavni sudija: Milan Ilić

Vodojaža: Živak, Dajić (Đurić 52’), Đokić, Mijalčić, Komatina, Petrović, Jekić, Vuković, Vasiljević, Nedeljković (Jovanović 65’), Sretenović (Popović 73’)

Partizan: Stevanović, Pešukić, Vujačić, Dinga, Urošević (Stanojlović 65’), Smiljanić, Lakčević, Ivanović, Marković (Đorđević 73’), Lutovac, Gigić (Jovanović 46’)

Član Šumadijsko-raške zone, četvrog ranga srpskog fudbala, odolevao je Partizanu do samog kraja prvog poluvremena.

Kružili su crno-beli oko kaznenog prostora Vodojaže, pretili su Lutovac, Marković, Ivanović, ali su odbrana Vodojaže i golman Živak bili neprelazni.

Konačno, četiri minuta pre poluvremena, Partizan uspeva da probije “bunker” domaćina. Posle kratke akcije lopta dolazi do Đorđa Ivanovića koji odličnim šutem trese mrežu za 1:0.

Već na startu drugog poluvremena Partizan duplira prednost, drugim golom Ivanovića. Ovaj pogodak je potpuno slomio moral domaćina pa je usledila kanonada crno-belih.

Ivanović u 61. minutu na asistenciju Lakčevića stiže do het-trika, pet minuta kasnije prvenac u dresu Partizana postiže Lutovac, a samo minut kasnije novi gol daje Ivanović.

U poslednjem minutu meča Ivanović stavlja tačku na impresivnu partiju svojim petim golom u Grošnici.

Osmina finala Kupa Srbije na programu je 23. oktobra, a žreb će naknadno biti obavljen.