Rajković “začarao” mrežu, Rems srušio PSŽ, Lil lako sa Strazburom, Brest iznenadio Lion

Sent Etjen – Mec 0:1 (0:1)
Brest – Lion 2:2 (1:1)
Tuluz – Anžer 0:1
PSŽ – Rems 0:2 (0:1)

Rems je posle 6 odigranih kola imao po dve pobede, remija i poraza, a ovom neočekivanom pobedom popeli su se na poziciju 8, koju dele sa Monpeljeom i Renom.

Prvi pogodak je postignut u 29. minutu, kada je Kamara glavom iz kaznenog prostora matirao golmana Parižana, Kejlora Navasa.

Srpski golman, Predrag Rajković, imao je tri fantastične odbrane i bio jedan od boljih igrača svog tima. PSŽ je imao znatno veći posed lopte, koji nije uspeo da iskoristi.

Rajković je postao prvi golman još od maja 2018. godine koji je uspeo da sačuva mrežu protiv Pari Sen Žermena.

A kada ne iskoristite svoje šanse, uglavnom to uradi protivnik, pa se to i dogodilo, kada je Bulaje Dia u poslednjim momentima utakmice postigao i drugi gol za Rems na gostovanju na “Parku prinčeva” i ostavio domaćina šokiranog.

Fudbaleri Lila rezultatom 2:0 pobedili su ekipu Strazbura, dok je Lion remizirao na gostovanju Brestu.

Lil je uspeo da upiše i četvrtu pobedu u šampionatu Francuske ove sezone, a njihova nova “žrtva” bila je ekipa Strazbura.

Osimen je postigao prvi pogodak na utakmici krajem prvog poluvremena da bi pobedu potvrdio nekadašbnji as Olimpika iz Marseja i Intera iz Milana, Loik Remi.

Možda i najveće iznenađenje desilo se u Brestu, gde je istoimeni tim na stadionu “Amori Deleru” remizirao sa favorizovanom ekipom Liona, rezultatom 2:2.

Musa Dembele je Lion doveo do prednosti u 28. minutu, a već u sledećem napadu Kurt je odgovorio i doneo Brestu izjednačenje. Ovim rezultatom se prvo poluvreme i završilo, a u drugom smo gledali maltene istu situaciju.

Korne je u 69. minutu postigao gol za prednost Liona od 2:1, a Joan Kurt je u samoj završnici, tačnije u 85. minutu doneo Brestu zasluženi bod.