24. Novembra 2019.

Rajković primio gol, Mitrovićev Strazbur ubjedljiv

Rajkovićev Rems odigrao je 1:1 na gostovanju Mecu i popeo se na 5. poziciju Lige 1.

Golman reprezentacije Srbije nije imao previše posla i primio je gol iz ukupno dva udarca domaćina. Remsu je to bio sedmi gol koji je primio posle 14. kola.

21.00 Tuluz – Marsej

Strelac za goste bio je Disasi, a za domaćina Traore.

Mitrovićev Strazbur pobedio je Amijen sa 4:0 na gostovanju za drugi trijumf zaredom.

Strelci za goste bili su Sasi, Ažurk, Motiba i Da Kosta.

Kapiten Mitrović je odigrao celu utakmicu za Strazbur i bio standardno dobar.

Derbi kola Lige 1 pripao je Lionu, koji je na domaćem terenu pobedio Nicu rezultatom 2:1.

Domaćin je poveo u 11. minutu preko Adelejda, a već u 28. bilo je 2:0 kada je Musa Dembele pogodio sa bele tačke.

Stvari su se zakomplikovale za Lion kada je u 34. minutu Marsal dobio crveni karton, a Nica je to kaznila u 78. preko Kaspera Dolberga.

Gosti ipak nisu uspeli da dođu do boda, a u tome ih je omeo i Burner koji je isključenjem povratio ravnotežu na terenu.

Pobede su zabeležili i Anže, koji je sa 1:0 pobedio Nim, i Dižon, koji je savladao Ren sa 2:1. Brest i Nant podelili su bodove (1:1).