1. Oktobra 2019.

Radonjićev Bajern “pregazio” Hamburg – 56 razlike

Bajern je bio dominantan na otvaranju nemačkog košarkaškog šampionata i sa ogromnih 56 razlike pobedio Hamburg Tauerse, koje sa klupe predvodi Majk Tejlor, aktuelni selektor Poljske.

Hamburg je u prvoj deonici postigao svega 7 poena, a u drugoj samo 10 i poluvreme okončali sa tek 17 poena, dok je Bajern postigao 23 samo u prvom desetominutnom periodu.

Već u trećoj četvrtini Bajern je u jednom trenutku imao i prednost od 60 razlike (90:30). U poslednjih 10 minuta, Bajern nije želeo da dodaje gas i dopustili su Hamburgu 21 poen, dok su oni postigli 19 i koliko-toliko ublažili ovaj ubedljiv poraz.

Bajern je ponovo glavni favorit u Bundesligi, nadaju se u Bavarskoj da će imati važnu ulogu u ovogodišnjem izdanju Evrolige i zbog toga su doveli veliki broj kvalitetnih pojačanja, poput nekadašnjeg startnog krilnog centra Detroit Pistonsa, Grega Monroa.

Monro je utakmicu završio sa “dabl-dabl” učinkom ubacivši 18 poena i uhvativši 11 skokova, ali on nije bio najefikasniji pošto je Nihad Đedović postigao 20 poena. Srpski reprezentativac Vladimir Lučić je za nešto više od 20 minuta na parketu postigao šest poena.