18. Oktobra 2021.

Radonjić objasnio koji period je presudio u ABA derbiju

Crveno-beli su ga dobili rezultatom 79:64, nadoknadivši zaostatak od 16 poena, koliko je iznosio sredinom drugog kvartala.

“Krajnji rezultat ne govori ono što se dešavalo tokom meča. Bila je ovo teška utakmica za nas posle dolaska iz Moskve, praktično bez treninga. Još jedna utakmica u kratkom vremenskom periodu sa puno potrošnje, bila je enigma kako ćemo odreagovati. Početak je pokazao da je imali smosisla da budemo oprezni, u finišu druge deonice smo ušli sa većom energijom i istopili smo razligu koju je napravila Cedevita Olimpija. Uspeli smo da kroz dobru odbranu dođemo do određenog broja napada i realizacije za mirnu završnicu. Prednost je prevelika u odnosu na ono što se dešavalo na terenu, samopouzdanje u finišu nam je donelo nerealnu završnicu na kraju”, rekao je Radonjić.

Najvažnija je bila druga četvrtina.

“Ukupno gledajući u drugoj četvrtini je bilo bitno da izađemo iz loše igre. Nismo uspeli da iz loše odbrane napadom dođemo do boljeg rezultata, ali mislim da je taj period bio presudan za nastavak meča iako je Olimpija u trećoj četvrtini stigla do određene prednosti. Nisu uspeli da se prilagode dobroj i snažnoj košarci u odbrani i pametnom napadu.”

Zvezda za nedelju dana gostuje u Baru, Mornaru, a tom duelu prethodiće evroligaški, protiv Albe u Beogradu.