“Petar Veliki (1675-1725) se nije borio u Sedmogodišnjem ratu, već u Velikom severnom ratu, koji je trajao 21 godinu”, rekao je dečak Putinu.
Ruski čelnik se zahvalio dečaku, ali je direktor škole opomenuo učenika zbog “određene drskosti”, prenose mediji.
Mediji koji kritikuju Kremlj i opozicioni političari pohvalili su učenikov žar.
Kira Jarmuš, portparolka zatvorenog disidenta Alekseja Navaljnog, kritikovala je direktora koji, po njenim rečima, veruje da škola ne treba da podučava činjenice, već “pokornost i servilnost”.
Ovaj događaj, prvog školskog dana nakon letnjih praznika u Rusiji, izazvao je odjek u zemlji i naveo portparola Kremlja Dmitrija Peskova da se oglasi.
“To nije bilo drsko. Nipošto se ne slažemo s direktorom škole”, rekao je i dodao da se „nada da učenik naknadno neće biti kažnjen“