22. Februara 2021.

PSŽ ponizio Barsu, pa se raspao protiv Monaka

Samo par dana nakon debakla koji su “sveci” naneli Barseloni na “Kamp Nou” (1:4), Monako je sa “Parka prinčeva” odneo vrednu pobedu – 2:0 (1:0).

Tako su “kneževi” stigli do 52. osvojenog boda i sada na četvrtoj poziciji na tabeli imaju samo dva boda manje u odnosu na PSŽ.

Gosti su iznenađenje nagovestili već u šestom minutu kada je vezista Sofijan Diop zatresao mrežu Kejlora Navasa.

PSŽ pre nekoliko dana je na krilima Kilijana Mbapea samleo Barselonu, ali je najbolji igrač ovog puta bio odsečen.

A bez Nejmara i Anhela di Marije nije bilo igrača ko bi povukao pravi napad protiv odlične odbrane tima Nika Kovača.

Posed je konstantno bio u korist domaćih, ali je Monako umeo da iskoristi svaku svoju šansu i u 52. minutu ponovo došao do gola.

Učinio je to Giljermo Maripan, a sudija je potom gledao VAR da bi se uverio da pogotku nije prethodio ofsajd. I nije ga bilo.

Moise Ken je u 60. minutu tukao glavom, ali se istakao golman Monaka Bendžamin Lekomt.

Deset minuta kasnije je Rafinja pao u kaznenom prostoru, a sudija posle gledanja snimka procenio da nije bilo elemenata za jedanaesterac.

Jedinu pravu priliku do kraja meča imao je ponovo Ken, ali je u 77. minutu njegov udarac u poslednjem momentu izblokiran i bodovi su ipak otišli u Kneževinu.