13. Februara 2020.

PSŽ demolirao Dižon, Lion eliminisao Marsej

Aktuelni šampion je deklasirao Dižon na gostovanju sa 6:1, iako je sve do 44. minuta rezultat bio nerešen.

Ipak, Mbape je svojoj ekipi doneo prednost krajem prvog dela, da bi u drugom, Tijago Silva, autogol Kulibalija, te dva pogotka Pabla Sarabije potvrdili trijumf sveca.

Što se tiče Liona, oni su do naredne runde stigli na teži način, mada je i protivnik bio ozbiljniji.

Jedini pogodak protiv velikog rivala postigao je Usem Auar u završnici meča, tačnije 82. minutu.

Marsej nije imao snage da se vrati i odvede utakmicu u produžetak. Treba reći i da srpski fudbaler Nemanja Radonjić nije bio u protokolu za ovaj susret.

Pored Liona i Pari Sen Žermena, u polufinale se plasirao i Ren, a poslednjeg učesnika saznaćemo u četvrtak nakon duela Epinala i Sent Etjena.