27. Juna 2019.

Prvo ATP polufinale za Kecmanovića!

Miomir Kecmanović pobedio je Viktora Troickog sa 6:3, 6:4 u srpskom derbiju u četvrtfinalu turnira iz Serije 250 u Antaliji.

Prvo je 19-godišnjak došao do brejk lopti, pri vođstvu 2:1 imao je 15-40, ali se Troicki izvukao odličnim servisom i još jednim hrabrim napadom. Potom je Viktor pri rezultatu 3:3 došao do brejk lopte posle duple greške Kecmanovića, usledila je duga razmena u kojoj je Troicki poslao loptu u aut bekhend paralelom.

U osmom gemu Troicki je uzvratio uslugu i napravio duplu grešku za brejk šansu Kecmanovića, ali mlađi teniser koristi šansu dobrim riternom. Nedugo zatim Viktor se iznervirao, posle je zakomplikovao gem, ali je Kecmanović ipak osvojio prvi set.

Sport klub

U drugom gemu drugog seta Miomir je preciznim servisima spasao dve vezane brejk lopte, a do ključnog brejka Kecmanović je došao u petom gemu. Pomogao mu je i Troicki duplim greškama, kao i lošim udarcem na brejk lopti – 3:2.

Do kraja je Miomir rutinski priveo meč kraju i došao do prvog ATP polufinala u karijeri.