21. Oktobra 2021.

Prvi trijumf Efesa, pobjeda Reala, poraz Panatinaikosa

Fenerbahče srpskog trenera Aleksandra Đorđevića je vodio skoro ceo meč, imao i dvocifrenu prednost u prvom poluvremenu, ali ga je Real stigao u poslednjoj deonici.

Kraljevski klub je, uz nekoliko čudnih sudijskih odluka koja su razbesnele Đorđevića, preokrenuo na 30 sekundi pre kraja preko Fabijena Kozera i Vensana Poarijea sa penala.

Šut za pobedu imao je Šejok, ali je promašio otvorenu trojku iz ugla za treći poraz Fenera, a četvrtu pobedu Reala.

Upravo je Kozer bio najefikasniji sa 16 poena, a dvocifren je bio još samo Tomas Ertel sa 10.

Kod Fenera je Nando De Kolo dao 11, a jedan manje Jan Veseli.

Srpski reprezentativac Marko Gudurić dobio je samo pet minuta i nije stigao da se upiše u strelce, uz jedan skok i tri izgubljene lopte.

Košarkaši Makabija savladali su Panatinaikos 77:73 u okviru petog kola Evrolige.

Najefikasniji pojedinac na susretu bio je Džejms Naneli koji je postigao 18 poena uz šest skokova za izraelsku ekipu.

Pratio ga je Skoti Vilbekin sa 16, odnosno Derik Vilijams sa 11 poena. Njih trojica su ujedno jedini bili dvocifreni.

Panatinaikos je imao više raspoloženih igrača, ali je pobeda izostala. Solidnu partiju je pružio Nemanja Nedović sa 13 poena uz tri skoka i četiri asistencije.

Najbolji u redovima grčke ekipe bio je Deril Makun sa 17 poena, a dva manje imao je Papapetru.

U drugom meču večeri Olimpija iz Milana je nakon velike drame savladala Asvel 73:72. Francuskom predstavniku nije pomogla sjajna rola Elija Okoba koji je meč završio sa 25 poena.

Sjajan meč na drugoj strani odigrao je Šilds koji je popunjavao sve statističke kategorije. Pored 16 poena imao je po pet skokova i asistencija. Pored njega dvocifreni su bili Nikolo Meli sa 14, odnosno Dilejni sa 12 poena.

Aktuelni šampion Evrope Anadolu Efes ostvario je prvu pobedu u novoj sezoni Evrolige.

Efes je na svom parketu savladao Uniks rezultatom 71:68.

Posle uvodna četiri poraza, ekipa Ergina Atamana je konačno upisala pobedu.

Na utakmici nije igrao Vasilije Micić zbog povrede, dok je Filip Petrušev odigrao samo tri minuta i upisao dva poena.

Efes je gubio posle prve četvrtine i nije uspeo da nadoknadi minus od četiri poena. Uniks je igrao bolje i na poluvremenu je imao +5.

Pred poslednjih 10 minuta, Uniks je vodio, imao +4, ali je Efes odigrao odlično u četvrtoj četvrtini i došao do pobede.

Najefikasniji su bili Bobua i Brajant sa po 14 i Plajs sa 12 poena.

Kod Uniksa su se istakli Lorenzo Braun i Kenan sa po 16 poena. Hezonja je ubacio 13.

Košarkaši Bajerna slavili su u gostima protiv Žalgirisa sa 75:73 (13:24, 14:15, 25:16, 23:18).

Bajern je do pobede predvodio srpski reprezentativac Vladimir Lučić sa 17 poena, četiri skoka i tri ukradene lopte. Pratili su ga Tomas Dešon sa 15 i darun Hilijard sa 14 poena.

Kod Žalgirisa bolji od ostalih bio je Lukas Lekavičijus sa 17 poena.

Bajern je zabeležio jednu pobedu i četiri poraza, dok je Žalgiris upisao svih pet poraza.

U narednom kolu, Bajern će dočekati Milano, dok će Žalgiris gostovati Makabiju.