31. Augusta 2021.

Prvi dan US opena: Dušan i Olga prošli dalje, poraz Kecmanovića i Krajinovića

Dan je otvorio Dušan Lajović pobedom nad Benoom Perom, 6:3, 7:5, 2:6, 6:4, da bi zatim Ivana Jorović izgubila od Marije Kamile Osorio Serano, 6:2, 6:2.

Olga Danilović je zatim lako u dva seta savladala Ališu Parks, 6:3, 7:5.

Miomir Kecmanović je poražen u pet setova od Francuza Artura Rinderkneha. Rezultat je bio 6:7 (10), 3:6, 7:5, 6:3, 6:4.

Nina Stojanović je poražena posle 146 minuta igre od drugog nosioca Arine Sabalenke, 6:4, 6:7 (4), 6:0.

Konačno, program za naše tenisere prvog dana završio je porazom Filip Krajinović, on je izgubio od Gvida Pelje iz Argentine, 6:7 (2), 6:3, 6:2, 6:2.

Srpski teniser Dušan Lajović plasirao se u drugo kolo US Opena.

Lajović je savladao Benou Pera u prvom kolu 3-1 (6:3, 7:5, 2:6, 6:4).

Meč je trajao dva sata i 33 minuta.

Lajović je spasao brejk loptu u petom gemu, da bi u šestom napravio brejk i to sa nulom.

Rutinski je održao svoj servis i dobio prvi set posle 33 minuta.

Napravio je brejk na startu drugog seta, ali ga je odmah ispustio. Zatim je napravio još jedan brejk i opet ga ispustio, ali je bila treća sreća.

Pri rezultatu 5:5 pravi novi brejk i sigurnim servisom dolazi do 2-0 u setovima.

Per je bio nervozan, svađao se sa publikom i udarao reketom u suncobran.

Brejk pravi i na startu trećeg seta, ali ga uzvraća Per, koji se razigrao i lako osvojio treći set.

Napravio je još dva brejka i treći set dobio sa 6:2.

U četvrtom je viđena velika borba u skoro svakom gemu.

Duci je slomio Pera u sedmom gemu, kada je iskoristio petu brejk loptu i napravio brejk.

Odservirao je rutinski do kraja i došao do pobede.

Naredni protivnik biće mu bolji iz meča Piter Gojovčik – Igo Amber.

Srpska teniserka Olga Danilović plasirala se u drugo kolo US Opena.

Olga je savladala domaću teniserku Ališu Parks – 6:3, 7:5.

Bila je to dominantna predstava naše teniserke protiv 246. igračice sveta.

Napravila je rani brejk, a zatim i spasila dve brejk lopte pri rezultatu 4:3 i tako došla do 5:3.

Napala je servis Parks i set rešila već u narednom gemu.

Na startu drugog seta odmah pravi brejk i brzo dolazi do velike prednosti od 3:0.

Neutralisala je nekoliko brejk lopti na 3:1, ali Parks vraća brejk pri rezultatu 4:3.

Olga je pri rezultatu 6:5 napravila novi brejk i tako došla do pobede.

Miomir Kecmanović je zaustavljen u prvom kolu na US Openu.

Srpski teniser je poražen posle velike borbe u pet setova od Artura Rinderkneha, Francuz je slavio sa 6:7 (10), 3:6, 7:5, 6:3, 6:4

Meč dvojice tenisera po veoma teškim uslovima trajao je četiri sata i 22 minuta.

Šteta za Kecmanovića koji je propustio veliku priliku i vođstvo od 2:0 u setovima.

U početnom setu, nije bilo brejka, pa je sve rešeno u taj-brejku.

Imao je Francuz tri puta set lopte, ali ih nije iskoristio, da bi potom Kecmanović iskoristio svoju treću priliku za 12:10.

Dobio je potom brejkom u drugom gemu i drugi set sa 6:3 i činilo se da će sve biti u redu.

Međutim na grend slemu je sve moguće i to je pokazao 83. teniser sveta.

Rinderkneš je brzo došao do ritma, poveo sa 3:0, Kecmanović se vratio na 5:5, ali je izgubio naredna dva gema.

Rinderkneh je brejkom u četvrtom gemu četvrtog seta došao do 3:1, tu prednost nije ispuštao i dobio je set sa 6:3.

U setu odluke, Francuz je jedini brejk napravio odmah u prvom gemu i uspešno ga sačuvao do kraja.

Prvu meč loptu na servis Kecmanovića u devetom gemu nije iskoristio, ali je zato naredni servis gem dobio sa nulom.

Francuz u narednom kolu igra sa Špancem Karlosom Alkarasom koji je bio bolji od 26. nosioca, Kamerona Norija, 6:4, 6:4, 6:3.

Nina Stojanović nije uspela da se plasira u drugu rundu na US Openu.

Posle 146 minuta igre izgubila je od drugog nosioca, Beloruskinje Arine Sabalenke, 6:4, 6:7 (4), 6:0.

Šteta jer je srpska teniserka u nekoliko navrata pokazala da može da se nosi i sa najboljima na svetskoj listi, kao što je Sabalenka.

U početnom setu, viđen je dug uvodni gem u kom je Stojanovićeva imala tri brejk lopte ali ih nije iskoristila.

Beloruskinja je došla do brejka u četvrtom gemu za 3:1, da bi posle 4:1, Nina uspela da se vrati brejkom u sedmom gemu, a potom i da izjednači na 4:4.

Šteta što nije izdržala u finišu seta, pošto je Sabalenka uspela da deseti gem dobije s nulom i novim brejkom dođe do početnog seta (6:4).

U drugom setu, razmenile su brejkove u trećem i četvrtom gemu da bi Sabalenka opet oduzela servis našoj igračici za 2:4.

Ipak, Nina se nije predavala, vratila je brejk i potom izjednačila na 4:4.

Imala je Sabalenka na servis Nine u 12. gemu meč loptu, nije je iskoristila i ušlo se u taj-brejk.

Beogradska teniserka je povela sa 6:2, bila je to velika prednost, dobila je taj deo igre sa 7:4.

U setu odluke, Beloruskinja je dominirala u potpunosti, dobila je set bez izgubljenog gema i plasirala se u naredno kolo.

Tamo je čeka Tamara Zidanšek iz Slovenije koja je pobedila Bernardu Peru iz SAD, 6:4, 7:6 (4).

Filip Krajinović je poražen u meču prvom kola na Us Openu.

Od tenisera iz Sombora bio je bolji 85. teniser sveta, Argentinac Gvido Pelja, 6:7 (2), 6:3, 6:2, 6:2.

Meč dvojice tenisera na terenu broj pet trajao je tri sata i 19 minuta.

Filip je dobro počeo meč, poveo je uz brejk sa 3:1, ali je Pelja odmah uzvratio ribrejkom.

Imao je Filip set loptu u 12. gemu, nije je iskoristio, ali je zato dobro odigrao taj-brejk i dobio ga rezultatom 7:2.

Od tog momenta, sve se promenilo, Pelja je zaigrao bolje i ubrzo okrenuo meč na svoju stranu.

Poveo je uz brejk sa 3:0, sačuvao tu prednost i posle 6:3 izjednačio na 1:1. u setovima.

U trećem setu je stekao velikih 5:0, to jednostavno nije mogao da propusti i set je dobio sa 6:2.

U četvetom setu, ponovo je oduzeo Krajinoviću servis dva puta, u trećem i petom gemu i tako završio posao.

U narednoj rundi čeka ga okršaj sa Amerikancem Frensisom Tijafoom koji je bio bolji od sunarodnika Kristofera Jubanksa, 7:6 (8), 5:7, 6:3, 6:4.