25. Novembra 2022.

Prvi crveni karton i pobjeda Irana u nadoknadi protiv Velsa

Nije ovo bio duel koji je privukao mnogo publike, ali je Iran posle ubedljivog poraza u prvom kolu definitivno popravio utisak.

Iran je bio mnogo bolji rival i zasluženo slavio sa 2:0, a golove su postigli u dubokoj nadoknadi vremena, pošto je sudija produžio meč za čak devet minuta!

Iran je dobro otvorio meč, ali je “zadrhtao” već u 11. minutu kada su Velšani preko Kifera Mura imali opasan napad, samo je njegov udarac završio pravo u rukama golmana Irana.

Samo pet minuta kasnije, Iran je poveo! Spektakl u Kataru i vođstvo momaka u belim dresovima sprečio je VAR koji je poništio taj pogodak. Ali Golizadeh je zatresao mrežu Velsa, ali deluje da je bio u nedozvoljenoj poziciji prilikom dodavanja Serdara Azmuna.

I u nastavku poluvremena je Iran bio bolji rival od Velsa, a sa dobrom igrom i konkretnijim napadima se nastavilo i u drugom poluvremenu, a Iranci u jednom momentu nisu ni imali sreće.

U 51. minutu su u 40ak sekundi imali dve fantastične prilike i oba puta su pogodili stativu! Vels se spasio, ali nisu uspeli da promene nešto u svojoj igri i to ih je kasnije skupo koštalo.

Golman Vejn Henesi je isključen zbog prekrašaja na 40-ak metara kada je oborio napadača Irana, pa je sudija produžio meč sa devet minuta i onda stiže kazna.

Prvo je Češmi u 98. minutu utakmice zatresao mrežu Velsa i doneo prednost od 1:0 i zagarantovani spektakl u Kataru.

To nije bilo sve što smo mogli da vidimo od Irana, pošto su samo tri minuta kasnije, odnosno u 111. minutu susreta preko Razejana iz kontra napada pogodili za overu pobede.

Vels je bio nokautiran, a Iran pobedio rezultatom 2:0 potpu no zasluženo i to nakon ubedljivog poraza od Engleske u prvom kolu Svetskog prvenstva.