25. Novembra 2019.

“Prvenac” Radonjića u pobjedi Marseja!

Bordo je pobedom nad Monakom preskočio Sent Etjen i ušao među najbolje četiri ekipe francuskog fudbalskog šampionata.

Oni sada imaju 22 osvojena boda posle 14 odigranih utakmica, koliko ima i Sent Etjen, dok su ispred njih Anže, Marsej i Pari Sen Žermen.

(Bendeto 76, Radonjić 79)

Nedeljno popodne u francuskom fudbalu oplemenila je zanimljiva utakmica između Bordoa i Monaka, koju je domaći tim dobio posle preokreta i sa igračem više (gotovo čitavo drugo poluvreme).

Monako je došao do vođstva veoma rano, pošto je Islam Slimani mrežu zatresao već u 15. minutu utakmice i “Kneževi” su imali razloga za slavlje. Posle 14 minuta, stigao je i odgovor Bordoa, kada je Pablo Nasimento Kastro na asistenciju Nikolasa Previle, a tim rezultatom (1:1) se prvo poluvreme i okončalo.

Nedugo po početku drugog poluvremena, Islam Slimani je zbog žustre rasprave zaradio žuti karton, da bi nepunih deset minuta potom zbog igranja rukom u šesnaestercu zaradio i drugi žuti karton, pa je Bordo imao penal, a Monako igrača manje.

Nikolas Previl je penal realizovao i Bordo je tako upisao važna tri boda. Sent Etjen i Monpelje su odigrali dosta manje uzbudljiv meč, pošto u tom susretu nije bilo golova, dok je Marsej sa igračem više minimalnim rezultatom pobedio Tuluz.

Strelac prvog pogotka za Marsej bio je Dario Benedeto, kog je Marsej doveo iz Boka Juniorsa. Samo tri minuta kasnije, Marsej je duplirao prednost, a za to se postarao i nekadašnji fudbaler Partizana i Crvene zvezde, Nemanja Radonjić, kome je to prvi pogodak u Ligi 1.

Ovim trijumfom u Tuluzu, fudbaleri Marseja izbili su na drugu poziciju francuske Lige 1, preskočivši Anže koji je dan ranije savladao Nim minimalnim rezultatom.