21. Oktobra 2020.

Prvak Evrope moćan na startu, Liverpul odnio tri boda iz Amsterdama, remi Intera, pobjeda Sitija

Izabranici Hansija Flika na trijumfalan način započeli su odbranu titule šampiona Evrope, čime su pokazali da će i ove godine biti jedan od glavnih kandidata za osvajanje.

Aktuelni šampioni Evrope odigrali su odličnu utakmicu koja je na neki način prelomljena u prvom poluvremenu.

Liga šampiona, prvo kolo:

B. Minhen – A. Madrid 4:0 (2:0)
Koman 28, 72, Gorecka 41, Toliso 66

Stadion: Alianc arena
Sudija: M. Oliver (Engleska)

Bajern: Nojer – Ernandez, Alaba, Zile, Pavar – Gorecka, Kimih – Koman, Toliso, Miler – Levandovski;

Atletiko: Oblak – Lodi, Felipe, Savić, Tripije – Karasko, Koke, Erera, Ljorente – Feliks, Suares.

Bavarci su bili konkretniji i u dva navrata to su uspeli da iskoriste.

U 28. minutu velike zasluge za vođstvo Bajerna odlaze Džošui Kimihu. Nemac je prvo ukrao loptu, a potom je i poslao odličan pâs ka Komanu koji je plasiranim udarcem savladao Oblaka.

Posle primljenog gola Madriđani nisu mnogo promenili stil. Uglavnom su čekali kontranapade i u 36. minutu izveli su takav jedan kojem je “samo” završnica falila.

Minhenski klub znao je kako da kazni protivnika. Erera je pogrešio na sredini terena, usledila je munjevita kontra koju je realizovao Gorecka.

Nemac je snažnim udarcem poslao loptu iza leđa Jana Oblaka. Na pauzu se otišlo sa 2:0 za Bajern.

Liga šampiona, prvo kolo:Grupa A:
Salcburg – L. Moskva 2:2 (1:1)
Soboslai 45, Januzović 50 – Eder 19, Lisakovič 75

Na startu drugog poluvremena Atletiko je uspeo da postigne gol, međutim Suares se nalazio u ofsajdu, te je pogodak Feliksa poništen.

Bajern je ubrzo preuzeo kontrolu nad utakmicom i u 66. minutu postigao je treći gol. Toliso je iskoristio odbitak i snažnim udarcem “probušio” je mrežu.

Nije se čekalo dugo na 4:0. Miler je poslao fenomenalnu loptu ka Komanu koji je izigrao odbranu Madriđana i šutem u dalji ugao postavio velikih 4:0.

Do kraja utakmice nismo videli pogotke i Bajern zasluženo dolazi do pobede.

Fudbaleri Liverpula savladali su Ajaks u meču prvog kola Lige šampiona – 1:0 (1:0).

Liga šampiona, grupa D
1. kolo

Ajaks – Liverpul 0:1 (0:1)
Taljafiko 35 (ag)Sudija: Feliks Brih
Stadion: Johan Krojf arena

Iako smo očekivali otvoreniji meč sa velikim brojem golova, to nam sudar velikana nije doneo.

Oslabljeni Liverpul, koji je bio bez četvorice standardnih prvotimaca, uspeo je da odnese tri boda iz Amsterdama.

Ajaks je bio bolji u prvih pola sata igre.

Tadić je imao nekoliko dobrih poteza, kao kada je odložio Gravenbergu na ivicu šesnaesterca za udarac, a mladi vezista gađao je tik pored leve stative.

Kvinsi Promes je sa dva metra gađao pravo u golmana i to je bila najbolja prilika za Ajaks, ali delovalo je da bi gol bio poništen zbog ofsajda da ga je postigao.

Liverpul je ni iz čega poveo u 35. minutu, pošto je levi bek Nikolas Taljafiko smestio loptu u svoju mrežu posle udarca Manea.

Taj gol možete pogledati OVDE.

Od tada se utakmica otvorila i videli smo svašta u poslednjih deset minuta.

Šurs je mogao zamalo da postigne još jedan autogol, a Salah je veoma loše gađao sa desetak metara kada je ostao usamljen posle kontre 3 na 2.

Ajaks je mogao do izjednačenja u 44. minutu.

Tadić je bez gledanja lobovao Adrijana, ali je sa gol linije tu loptu izvukao Fabinjo.

Na startu drugog poluvremena, Henderson je zamenio Džonsa.

Klasen je u prvoj akciji Ajaksa u drugom delu pogodio stativu.

Klop je u 60. minutu izveo svoj napadački trojac Mane, Firmino, Salah i uveo Žotu, Minamina i Šaćirija.

Brih je gledao u 68. minutu da li je penal za Ajaks, pošto je Tadić pogodio Aleksandra-Arnolda u ruku, ali od toga nije bilo ništa.

Ajaks je napadao, a Liverpul je čekao kontre i povremeno imao inicijativu.

Visio je drugi gol Liverpula u vazduhu, Ajaks nije imao snage da ozbiljnije zapreti šampionu Engleske, a fudbaleri holandske ekipe delovali su veoma umorno.

Do kraja se rezultat nije menjao i Liverpul je slavio.

Liga šampiona, grupa D1. kolo
Mitjiland – Atalanta 0:4 (0:3)
Sapata 26, Gomes 36, Mjuriel 43, Mirančuk 89

Sudija: Soaareš Dijaš
Stadion: MCH Arena

Atalanta je bez problema savladala Mitjiland u gostima – 4:0 (3:0).

Danski tim je dobro otvorio utakmicu i odlično je igrao u prvih 20 minuta, ali je onda Atalanta ‘načela’ domaćina.

Duvan Sapata je doneo Atalanti vođstvo u 26. minutu.

Prednost je 10 minuta kasnije duplirao kapiten Papu Gomes.

Sve je bilo jasno kada je u 43. minutu Mjuriel zatresao mrežu za 3:0.

Nastavak igre bio je nezanimljiv.

Atalanta je čuvala veliku prednost i prepustila domaćinu posed lopte, koji nije imao baš ideju kako da probije dobro organizovanu odbranu Atalante.

Na kraju smo u 89. minutu videli još jedan gol Atalante.

Strelac je bio Mirančuk.

Fudbaleri Mančester sitija pobedili su na Etihadu Porto sa 3:1 u prvom kolu grupe C Lige šampiona.

Grupa C
M. Siti – Porto 3:1 (1:1)
Aguero 21p, Gindoan 65, Tores 73 – Diaz 14
Olimpijakos – Marsej 1:0 (0:0)
Koka 90+1

Izabranici Pepa Gvardiole su do trijumfa stigli nakon preokreta i to u drugom poluvremenu.

Prvo je završeno 1:1. Prednost gostima je doneo Luis Diaz u 14, da bi već u 21. Aguero sa bele tačke poravnao rezultat.

U drugom delu igre “građani” su pritiskali, a u 65. su i slomili otpor portugalske ekipe, u kojoj je naš Marko Grujić čitav meč proveo na klupi.

Strelac je bio Ilkaj Gindoan iz slobodnog udarca.

U 73. minutu postavljen je konačan rezultat, a strelac je bio Feran Tores.

Pobedu u ovoj grupi ostvario je i Olimpijakos.

Izabranici Pedra Martinsa su do trijumfa stigli u sudijskoj nadoknadi, kada je Koka iskoristio dodavanje Valbuene.

Za domaće je 78 minuta odigrao i naš Lazar Ranđelović.

On je desetak minuta pre izlaska iz igre imao lepu priliku, ali je pogodio stativu.

Sa druge strane, poslednjih petnaestak minuta za goste odigrao je Nemanja Radonjić.

U narednom kolu Marsej dočekuje Siti, dok će Porto ugostiti Olimpijakos.

Inter i Menhengladbah podelili su bodove u meču prvog kola grupne faze Lige šampiona – 2:2 (0:0).

Inter je bio bolji tokom većeg dela meča, ali su na kraju oni izvukli bod u 90. minutu.

U prvom meču ove grupe, Šahtjor je šokirao Real Madrid i slavio u glavnom gradu Španije (2:3).

Inter je bio dominantan u prvom poluvremenu i svom protivniku nije dozvolio nijedan udarac na gol.

Menhen nije imao nijedan korner, nijedan slobodan udarac u prvih 45 minuta.

Domaćin nije uspeo da stvori neku ozbiljniju priliku u prvom delu.

Eriksenov volej je izblokiran u 21. minutu, dok je u 41. minutu Lukaku iz dobre pozicije gađao, ali je bio neprecizan, pošto je lopta otišla pored desne stative.

Već na startu drugog poluvremena iskupio se Lukaku.

Posle gužve i nekoliko odbitaka, Belgijanac je natrčao na loptu i sa nekoliko metara je smestio u mrežu u 49. minutu.

Inter je u svom stilu želeo da sačuva prednost i čeka kontre, ali su se rano odlučili na toj potez.

Vidal je napravio penal u 61. minutu posle oštrog starta nad Tiramom u kaznenom prostoru i sudija je posle konsultacija sa kolegama u VAR sobi odlučio da pokaže na belu tačku.

Pogodio je Bensebaini i u 62. minutu sa penala doneo izjednačenje.

Inter je od primljenog gola krenuo u napad i želeo je sva tri boda.

Videli smo jednu dobru priliku i za goste, kada je udarac koji je uputio Plea blokiran u 76. minutu.