Prva pobjeda Reala, pet golova Liverpula, gol Tadića, Bajern nezaustavljiv

Stadion: Alfredo Di Stéfano, Madrid
Sudija: Klemen Turpan, Francuska
Bez gledalaca

Ovo je bila prva pobeda “kraljevskog kluba” koji je sada na trećoj poziciji, dok je Inter ostao zakucan za dno sa samo dva boda.

Srpski fudbaleri Luka Jović na jednoj, odnosno Aleksandar Kolarov na drugoj strani nisu dobili priliku i ostali su na klupi.

Inter je u prvih 15 minuta propustio nekoliko kolosalnih šansi, što je dozvolilo Reau da dođe do daha i da se otvori.

Usledila je nedugo zatim i kazna kada je desni bek Hakimi, bivši igrač Reala, katastrofalno odreagovao.

On je hteo da vrati loptu nazad, ali ju je poslao direktno u noge Benzeme koji je obišao Handanoviča i poslao loptu u praznu mrežu.

Nije dugo trebalo Madriđanima da dođu i do drugog gola, tačnije samo osam minuta, pošto je u 33. Serhio Ramos postigao svoj 100. gol za Real. On je iskoristio izuzetan centaršut Krosa i glavom smestio loptu iza leđa slovenačnog čuvara mreže.

Ipak, Inter se nije predavao, pa je smanjio prednost u 35. minutu preko Lautara Martinesa.

Do kraja prvog poluvremena nije bilo više većih prilika, ali se mnogo brže i efektivnije igralo u nastavku.

“Nerazuri” su igrali sa mnogo više energije od rivala od samog početka drugog poluvremena i konstantno su stvarali prilike.

Zabeležili smo i prgav start Ramosa nad Barelom kojim mu umalo nije polomio ruku, ali i nekoliko dobrih defanzivnih reakcija Španca.

Interov pritisak se konačno isplatio u 68. minutu kada se fenomenalno snašao Ivan Perišić, igrač koji ih je spasao i tokom vikenda u Seriji A.

On je preciznim udarcem pogodio mrežu Kurtoe za 2:2, a napadi Intera se nisu zaustavili posle izjednačenja.

I Perišić i Martines su imali dobre prilike u narednih nekoliko minuta, baš kao i Kros na drugoj strani, ali golmani nisu morali mnogo da strahuju.

I, kako to obično biva, usledila je kazna.

Bljesnula je kontra Reala u 80. minutu, Vinisijus je pronašao Rodriga, a on poslao neodbranjiv udarac kod kojeg Handanović nije mogao mnogo da uradi.

Inter je pokušao da ponovo dođe do izjednačenja, ali uzalud.

U četvrtom kolu 25. novembra ove dve ekipe ponovo igraju, samo u Milanu.

Fudbaleri Liverpula deklasirali su Atalantu u Bergamu sa 5:0 u trećem kolu grupne faze Lige šampiona.

Junak “redsa” bio je Diogo Žota, najnovije pojačanje, koji je sa het-trikom obeležio ovaj duel.

Pored njega u strelce protiv najprijatnijeg prošlosezonskog iznenađenja elitnog takmičenja upisali su se i Mohamed Salah i Sadio Mane.

Izabranici Jirgena Klopa dominirali su tokom čitavog meča i tako ostali na maksimalnom učinku, bez primljenog gola.

Domaći su mogli barem do jednog pogotka da stignu, ali Luis Murijel i Duvan Sapata nisu bili precizni.

U drugom meču grupe, Ajaks je slavio na gostovanju Mitjilendu.

Pobedu gostima praktično je doneo naš Dušan Tadić, koji je vrlo lako zbog “loših” testova na koronavirus mogao da ostane u Amsterdamu.

Na sreću “kopljanika” to se nije desilo, a kapiten je zabeležio asistenciju i pogodak.

Šampion Danske je smanjio u 18. minutu preko Andersa Drejera, ali to je bilo sve, bar što se tiče promene rezultata na ovoj utakmici.

Mogli su i jedni i drugi do bar još jednog gola, ali igrači nisu bili dovoljno precizni.

Takođe, korišćen je i VAR…

Ajaks je nakon ove utakmice na deobi drugog mesta sa Atalantom, dok je Mitjilend poslednji u grupi bez osvojenog boda.

Bajern Minhen je savladao Salcburg rezultatom 6:2 na gostovanju u okviru trećeg kola Grupe A.

Austrijska ekipa bila je blizu boda, pošto je sve do 79. minuta bilo nerešeno.

A onda je usledio blickrig Bavaraca i četiri pogotka u samom finišu.

Salcburg je odlično otvorio meč i već u četvrtom minutu došao do prednosti preko Beriše.

On je iskoristio odbijenu loptu i snažnim udarcem savladao Nojera.

Bajern nije dugo čekao da dođe do izjednačenja, pa je naredni gol pao već u 21. minutu.

Jedanaesterac koji je iznudio Miler iskoristio je Levandovski.

Salcburg je u nekoliko navrata tražio penal, ali ga nije dobio, pa je usledila i kazna za neke propuštene prilike.

U 44. minutu na loptu je natrčao Kristensen i na veoma nesrećan način je smestio između sopstevnih stativa.

Domaći su najavili iznenađenje u 66. minutu preko Okugave. Međutim, do njega nije došlo.

Kao što je rečeno, Bajern je u poslednjih desetak minuta “dodao gas” i na kraju stigao do ubedljive pobede.

Fudbaleri Mančester sitija su savladali Olimpijakos sa 3:0 u trećem kolu grupne faze Lige šampiona.

“Građani” su dominirali tokom čitave utakmice, a trijumf su osigurali tek u poslednjih deset minuta.

Dugo su vodili minimalnim rezultatom, golom Ferana Toresa.

Pobedu su potvrdili Gabrijel Žezus i Žoao Kanselo.

Za klub iz Pireja prvih 45 minuta igrao je srpski krilni igrač Lazar Ranđelović.

U drugom meču grupe, Porto je takođe sa 3:0 savladao Marsej.

Gosti iz Francuske su imali šansu da u prvom poluvremenu postignu gol, međutim, Dmitri Paje je promašio penal.

Malo pre toga Marega je doneo prednost Portu, da bi prednost sa bele tačke u 28. minutu duplirao Oliveira.

Luis Diaz je postavio konačan rezultat u 69. minutu, a priliku da zaigra dobio je i Marko Grujić u završnici utakmice.

Sa druge strane, u protokolu nije bilo Nemanje Radonjića.

Dva odlična meča gledali smo na otvaranju 3. kola Lige šampiona!

U Moskvi su remizirali Lokomotiva Marka Nikolića i madridski Atletiko 1:1, dok je Borusija iz Menhengladbaha deklasirala Šahtjtor u Kijevu 6:0.

Novi odličan meč u eliti odigrali su “lokosi” protiv favorizovanog rivala i osvojili drugi bod.

Najveće zasluge za to sigurno idu golmanu Giljermeu, koji je “skinuo” nekoliko odličnih udaraca Žoaa Feliksa, a imao je i sreću kada je Koke pogodio prečku.

Na sve to je Luis Suares imao loš dan, promašio je prazan gol, za razliku od direktnog čuvara Slobodana Rajkovića koji je blistao i “zaključio” odbranu, zajedno sa Nikolićem u odličnoj postavci…

Atletiko je poveo golom štopera Hosea Marije Himenesa, sjajnim trzajem glavom, ali je sedam minuta kasnije Lokomotiva izjednačila.

U centru pažnje je bio sudija Benoa Bastijen kada je morao da uz pomoć VAR-a dosudi penal.

Rukom je igrao Ektor Erera, a Anton Mirančuk bio siguran sa penala.

Na kraju su Moskovljani izdržali i oduševili svojih 8.000 bučnih navijača…