9. Februara 2021.

Prva Gren slem pobjeda u karijeri: Sjajna Olga Danilović pobijedila Petru Martić

Za mesto u trećoj rundi igraće protiv Amerikanke Šelbi Rodžers, koja je bila bolja od Britanke Džons 6:4, 6:1.

U prvom setu prva je do brejka došla Hrvatica, koja je povela 3:1. Međutim, brzo se Olga konsolidovala. U šestom gemu oduzima servis rivalki i izjednačuje na 3:3. U narednom je spasila dve brejk lopte. Usledila je serija od pet gemova u kojima su obe igračice sačuvale svoj servis, iako je Olga u desetom gemu imala brejk, ujedno i set loptu. Ono što nije uradila tada pošlo joj je za rukom u 12. gemu. Iskoristila je drugu brejk loptu i osvojila prvi set.

Martić je pojačala tempo u drugom setu. Odmah je napala i oduzela servis Olgi. Usledio je period u kojem je održavala stečenu prednost. Kada je u sedmom gemu ponovo brejknula Srpkinju i povela 5:2 bilo je jasno da se ide u odlučujući set. Olga je uspela da vrati jedan brejk, ali već u narednom gemu ponovo gubi svoj servis i rezultat je izjednačen.

U odlučujućem setu, Martićeva je zadala prvi udarac. Sa brejkom je povela 3:1, ali je Olga momentalno odgovorila ri-brejkom i smanjila na 3:2, a onda i izjednačila na 3:3. Nastavila je Srpkinja seriju i novim brejkom stiže do 4:3. Hrvatica u narednom gemu uzvraća udarac. Drugim brejkom u setu je izjednačila na 4:4.

Nije to pokolebalo Olgu. Uspela je u narednom gemu da iskoristi šansu da treći put oduzme servis Martićevoj i stigne na gem od pobede. Sjajno je odradila posao i bez izgubljenog poena stigla do jednog od najvažnijih trijumfa u karijeri.