Sporting 31/5
Mančester j. 292/118
Real 438/450
Juventus 53/33

Mesi je u pobedi nad Valjadolidom (5:1) prikazao još jednu fenomenalnu partiju postigavši dva pogotka, od kojih jedan iz slobodnog udarca sa 25 metara.

To mu je bio jubilarni 50. gol postignut iz slobodnih udaraca, ali je istovremeno označio i da se na večnoj listi strelaca nalazi ispred kolege iz Portugala i ekipe Juventusa.

Mesiju je to bio 607. gol, da bi nešto kasnije u 75. minutu još jednom zatresao mrežu.

Tako je došao do brojke od 608. golova na klupskom nivou i sada ima dva pogotka više od Kristijana Ronalda.

Zanimljivo je da je Mesi sve te pogotke postigao u 16 sezona sa Barselonom iz ukupno 695 utakmica.

Ronaldo ima više sezone (18), ali i više klubova za koje je igrao (Sporting, Mančester junajted, Real, Juventus). Takođe Portugalac je 606 golova na klupskom nivou postigao iz 814 utakmica.

To u proseku govori da Mesi u proseku postiže o,87 golova po utakmici, a Ronaldo 0.74.

Mesiju je u proseku potrebno 92 minuta da postigne gol, a napadaču Juventusa nešto više, 109.