11. Aprila 2021.

Preokretom protiv Đerea do titule u Kaljariju

Tri sata i tri minuta trajala je borba Srbina i Italijana, a na kraju se radovao Sonego. Đere će na treću titulu u karijeri morati da sačeka. Sonegu je ovo druga titula u karijeri.

Diktirao je ritam Đere u razmenama, potpuno je kontrolisao situaciju u poenima, pa je spasao četiri brejk lopte. Srbin je maksimalno koristio slabosti rivala, o čemu svedoči podatak da Sonego nije osvojio nijedan od sedam poena na svoj drugi servis.

Već u prvom gemu je Đere napravio je brejk. Vršio je pritisak već u drugom Sonego, imao je četiri pomenute brejk prilike, ali je Srbin bio miran, odlično je igrao pod pritiskom, pa je poveo 2:0. Sigurniji su u nastavku bili i jedan i drugi, ali je Laslo bio taj koji je imao inicijativu. Ponovo je momak iz Sente oduzeo servis rivalu u sedmom gemu i sigurno došao do prvog seta.

U drugom se vodila ravnopravnija borba. Dugo su trajali uvodni gemovi u kojima su obojica propustila po brejk loptu. Potom je Sonego nametnuo svoj ritam igre. Uz brejk prenodsti, Italijan je poveo 4:1. Međutim, nije odustajao srpski tenis, pa je izgubljeno vratio u sedmom gemu. Vršio je Laslo pritisak u svakom narednom servis gemu rivala, imao je nove tri brejk lopte pri rezultatu 5:5, ali je Sonego uspeo da se izvuče. Odlučivao je na kraju tajbrejk. Napravio je odmah Laslo mini brejk, pa je poveo 2:0. Ipak, brzo je izjendačio Sonego, pa se vodila velika borba do kraja. Prvi je do set lopte došao Italijan i odmah ju je iskoristio za izjednačenje u setovima.

Treći set Sonego je prelomio u petom gemu kada je drugu brejk loptu pretvorio u brejk. Đere je u narednom gemu imao priliku da uzvrati istom merom, ali ispostavilo se da je ta propuštena prilika bila i jedina da se vrati u meč u odlučujućem setu.