14. Marta 2022.

Preokret Zvezde za izjednačenje sa Partizanom

Bila je to 23. pobeda creno-belih od starta sezone kojim su se bodovno izjednačili na vrhu tabele sa večitim rivalom, Partizanom.

Tako su igrači srpskog šampiona napravili dobru uvertiru pred četvrtak i revanš meč u Ligi Evrope sa Rendžersom na stadionu “Rajko Mitić”.

Na prethodnih sedam superligaških gostovanja Metalcu ostvarili su trijumf svaki put i na tim mečevima dali 20 golova., ni sada nisu razočarali.

Ipak, nije bilo lako crveno-belima u Gornjem Milanovcu, Metalac je pružio jak otpor, uz dosta mekan i valažn teren, imali su dosta poteškoća, ali su ih sve uspešno rešili.

Izveo je Dejan Stanković najjaču postavu crveno-belih, meč je imao veliku važnost i nije smeo da se kocka.

Brzo su igrači Crvene zvezde preuzeli inicijativu i počeli da stvaraju šanse, ali se istakao golman Metalca Dušan Marković.

Ohi je pripretio u devetom minutu, da bi u 14. veliku priliku propustio Mirko Ivanić kada sa svega tri metra nije uspeo da ubaci loptu u mrežu, Marković mu je hrabro ušao u šut i odbranio.

Dva minuta kasnije šansu za Metalac imao je i Antonijević posle centaršuta Fićovića, da bi u 21. minutu odbrana ekipe iz Gornjeg Milanovca izblokirala i udarac Ohija, pa potom i Kataija.

Kanga se obrukao u 26. minutu kada je sa desetak metara promašio i kazna za sve to stigla je u 32. minutu.

Veliku grešku na sredini terena napravio je Aleksandar Dragović, Prestiž je povukao kontru, pravovremeno proigrao Stefana Cvetkovića koji je bio nepogrešiv sa desetak metara i Metalac je poveo.

Bio je to signal za još žešće napade gostiju i to im se isplatilo u samom finišu prvog dela.

Pićini je u 45. minutu pogodio prečku i to je bila najava izjednačenja koje je stiglo samo minut kasnije.

Katai je odlično centrirao, Ohi je bio na petercu, skočio je i prosledio loptu u mrežu za 1:1.

Norvežanin je i u 52. minutu bio blizu gola, posle centaršuta Kange, ali samo četiri minuta kasnije, Crvena zvezda je stigla do preokreta.

Mirko Ivanić je poveo loptu, proigrao u pravi čas Milana Pavkova koji je sa desetak metara lagano zatresao mrežu za 1:2.

Pavkov je još dva puta zatresao mrežu, ali su oba gola opravdano poništena, prvi u 59. minutu zbog prekršaja nad golmanom, a drugi zbog ofsajda u 67. minutu.

Pao je malo tempo u poslednjih 20 minuta, bilo je i dosta izmena sa dve strane, ali ne i prilika.

Crveno-beli su dobro zatvorili sve prilaze svom golu, pa je rezultat ostao nepromenjen.